Łazienka marzeń

Posiadanie jej w domu lub mieszkaniu jest konieczne. Jednak już wizyty w niej nie muszą wiązać się tylko z koniecznością, mogą być natomiast prawdziwą przyjemnością. Co musimy zrobić i na co zwrócić uwagę podczas urządzania łazienki, żeby pomieszczenie to naprawdę było naszym przyjacielem?

Wanny

Długa kąpiel w ciepłej pachnącej pianie to wspaniały sposób na relaks. Leżąc w wodzie można na chwilę zapomnieć o obowiązkach i trudach dnia codziennego. Warto więc aby nasza wanna była duża, przestronna i wygodna. Powinna mieć na tyle duży rozmiar, żeby móc wygodnie się w niej położyć. Jeśli planujemy tego typu relaks we dwoje, warto pomyśleć o jeszcze większej wannie.

Kabiny prysznicowe

Myć ciało, a także relaksować się można jednak nie tylko pływając w ogromnej wannie. Świetnie nadaje się do tego również prysznic. Kabiny prysznicowe również mogą być schronieniem po ciężkim dniu pełnym wrażeń. Gorący prysznic czasem może zrelaksować lepiej niż kąpiel.
Ważne aby kabina była przestronna i komfortowa. Wówczas prysznicowy rytuał stanie się prawdziwą przyjemnością.

Ciepły ręcznik

Niesamowicie przyjemnym przeżyciem jest otulenie się po kąpieli ciepłym, czystym, suchym ręcznikiem. Podstawą higieny jest częste wymienianie ręczników na nowe i pranie ich. A co zrobić, żeby ręcznik, w który się wycieramy był ciepły? Wystarczy położyć go na grzejniku przed kąpielą. Ten prosty trik pozwoli nam się jeszcze efektywniej zrelaksować.

Subtelne światło

Mieszkając w mieście wciąż mamy do czynienia z ostrym światłem – na drodze, na witrynach sklepowych czy neonach reklamowych. Dlatego warto, żebyśmy w łazience, w czasie relaksu zdecydowali się raczej na delikatne, subtelne oświetlenie. Sprawdzą się oczywiście niewielkie ledy czy specjalne lampki, ale jest również takie źródło światła, które zapewnia relaksujący przyjemny klimat. Mowa o świecach. Warto rozstawić w łazience kilka zapachowych ozdobnych świeczek. Te niewielkie elementy dekoracyjne będą spełniały szereg funkcji. Oprócz tego, że będą one źródłem światła, posłużą za dekorację łazienki. Wiele z nich również pięknie pachnie, co będzie dodatkowym walorem, ułatwiającym odprężenie się. Warto więc zainwestować w te drobne elementy.

Jak widać, łazienka może stać się prawdziwą świątynią relaksu, a kąpiel lub prysznic naszym ulubionym momentem dnia. Wystarczy zadbać o to, żeby to pomieszczenie kojarzyło się ze spokojem i odprężeniem. Wówczas na pewno z przyjemnością będziemy o nim myśleć i do niego codziennie zaglądać z ochotą i radością.

Wszystko do łazienki znajdziesz na stronie 1lazienka.pl

Kalinowski@chuck.com.pl