Lakier do felg – sposobem na odświeżenie wyglądu felg

Miłośnicy samochodów przywiązują dużą wagę do wyglądu swoich czterech kółek. Szczególnie troszczą się o wygląd, nomen omen, kół, a konkretnie felg. Rodzaj, wielkość i wygląd felg jest tym, co w pierwszej kolejności przyciąga wzrok tych, dla których auto jest ważnym elementem życia. Dzięki lakierom do felg w sprayu dostępnym na rynku, można łatwo sprawić, że felgi zyskają nowe życie.

Malowanie felg – przygotowanie

Jak każdy inny przedmiot przeznaczony do malowania, tak i felgi należy odpowiednio przygotować. W pierwszej kolejności należy je umyć, najlepiej myjką ciśnieniową. Jeśli nie dysponujemy, warto kupić środek do czyszczenia felg i umyć je ręcznie. Jeśli chcemy całkiem usunąć poprzednią farbę, należy felgi oddać do piaskowania. Piaskowanie jednocześnie załatwi kwestię mycia.

Kolejny krok do sprawdzenie felg na obecność rys, wżerów i oczywiście odkształceń. Duże nierówności szpachlujemy, a mniejsze zacieramy papierem ściernym lub padem ściernym. Na koniec należy całość przeszlifować gładkim papierem. Należy też pamiętać, że przed nakładaniem na powierzchnię każdej substancji, czy to szpachli czy lakieru, należy ją oczyścić z pyłu oraz koniecznie odtłuścić.

Malowanie felg – 2 lub trzy etapy

Malowanie felg składa się z dwóch lub trzech etapów. Albo nakładamy lakier bazowy i właściwy lakier do felg, albo na koniec wykańczamy felgę lakierem bezbarwnym, który nada dodatkowego efektu. Zależy to już od naszych preferencji lub od zaleceń producentów lakieru.

Zazwyczaj każdy rodzaj lakieru do felg nakładamy dwu- lub nawet trzykrotnie. Zależy to oczywiście od grubości warstwy. Znacznie lepiej nałożyć kilka cieńszych warstw niż jedną grubą. Zbyt grube nakładanie może się zakończyć spływaniem lakieru i tworzeniem zacieków.

Felgi można malować bez zdejmowania opony

Jeśli felgi była oddawane do piaskowania, oczywiście wygodniej będzie je pomalować bez nałożonej opony. Jeśli jednak ograniczyliśmy się do samodzielnego ich przygotowania, można je pomalować bez zdejmowania opony. Do oklejenia i ochrony opony można wykorzystać zwykłą taśmę lub nawet taśmę malarską.

Podkładowy lakier do felg zazwyczaj po pomalowaniu będzie chropowaty, więc należy go zetrzeć gładkim papierem po wyschnięciu. Po ponownym oczyszczeniu i odtłuszczeniu przychodzi pora na nałożenie bazowego lakieru do felg. Na sam koniec można użyć lakieru bezbarwnego, który zarówno zwiększy połysk, jak również będzie stanowił ochronę lakieru bazowego przed uszkodzeniami.

Lakier do felg kupisz na Lakiery24.com

Kalinowski@chuck.com.pl

pandeo.pl balltraps.com https://xann.pl/sitemap