Kupno mieszkania w centrum Wrocławia czy domu na jego obrzeżach?

Większość osób, które mieszkają w wynajmowanym mieszkaniu, dochodzi w końcu do wniosku, iż płacenie komuś czynszu za mieszkanie nie ma najmniejszego sensu, dlatego też decyduje się na nabycie czegoś na własność. Jednak w tym momencie następuje zazwyczaj dylemat co najlepiej kupić, mieszkanie czy dom? Aby nieco ułatwić sobie decyzję, warto porównać obydwa rozwiązania.

Koszty.

Decydując się na zakup mieszkania położonego w centrum Wrocławia, należy liczyć się z bardzo dużymi kosztami zakupu. Bardzo często takie mieszkania kosztują kilka razy więcej niż domek położony na peryferiach nawet pomimo dużo mniejszego metrażu.

Natomiast jeśli chodzi o dom położony na obrzeżach, to koszt jego zakupu jest z pewnością dużo niższy, jednak należy liczyć się np. z tym, iż dużo więcej pieniędzy wydamy na jego ogrzewanie, prąd, a także inne niezbędne koszty. W przypadku mieszkania płacimy przede wszystkim czynsz, w którym bardzo często zawarte są niektóre z tych kosztów.

Preferencje.

Single, a także młode małżeństwa, którym nie spieszy się z potomstwem wolą raczej mieszkania położone w centrum miasta, ze względu na bliskość kawiarni, restauracji, knajpek, a także dyskotek oraz centrów handlowych. Takie mieszkania idealne są, jeśli zależy nam na rozrywce oraz nocnym życiu.

Małżeństwa, które starają się o potomstwo, a także rodziny z dziećmi preferują raczej spokojne życie, dlatego decydują się zazwyczaj na kupno domu położonego na peryferiach miasta. Dzięki temu mają dużo spokoju, przez co mogą odpocząć i nabrać sił.

Czas.

Osoby, które pracują od rana do wieczora, nie mają zbyt wiele czasu na to, aby w odpowiedni sposób zając się domem. Posiadanie domu wymaga nieco więcej poświęcenia, gdyż należy przede wszystkim zadbać o ogród, odśnieżenie podjazdu w czasie zimy czy też o inne ważne kwestie.

Posiadanie mieszkania to niezwykła wygoda, gdyż jedynym zmartwieniem posiadaczy mieszkań są cotygodniowe porządki. Nie trzeba przejmować się tym, co niektórym posiadaczom domów spędza sen z powiek.

Tekst powstał we współpracy z firmą Partner Capital – mieszkania Wrocław

Kalinowski@chuck.com.pl

https://xann.pl/sitemap esmeble.pl groupe-printco.pl