Kuchnia modułowa, czyli kuchnia praktyczna

Co warte wspomnienia, w przypadku jakiegoś uszkodzenia, poszczególne elementy mebli kuchennych modułowych można w bardzo prosty sposób zastąpić. W przypadku mebli jednolitych zachodziłaby konieczność wymiany całości mebli lub też dokonania ogromnych przeróbek, częstokroć dosyć kosztownych.  Jeżeli te argumenty to za mało, to należy wspomnieć, iż wykorzystując zamienność elementów modułowych możemy sprawnie przearanżować kuchnię małym nakładem sił i środków.

Jak zaprojektować funkcjonalną kuchnie?

Projektowanie kuchni jest nie lada wyzwaniem. Musi ona być przede wszystkim funkcjonalna, należy to jednak pogodzić z zapewnieniem odpowiedniej estetyki. Połączenie tych dwóch elementów może sprawić, iż kuchnia będzie idealna i przez lata będzie wręcz powodem do dumy.

Co powinny mieć nowoczesne kuchnie?

Nowoczesne kuchnieto przede wszystkim rozwiązania mające usprawnić funkcjonowanie kuchni. Warto w tym miejscu wspomnieć o dodatkowym oświetleniu, które pozwoli uniknąć ciemnych przestrzeni w sytuacji, gdy własnym ciałem zasłonimy podstawowe źródło światła. To także pojemniki cargo, pozwalające na przechowanie w wygodny sposób wielu rzeczy. To także odpowiednio zaprojektowane szafki, dzięki którym łatwo można sięgnąć nawet duże garnki. Nie można także zapomnieć o systemie cichego i automatycznego zamykania szuflad, które poza komfortem użytkowania mają także wpływ na trwałość mebli – spowolnienie zasuwania szuflady zapobiega gwałtownemu uderzeniu frontu szuflady o boczne ściany, dzięki czemu nie powstają mikropęknięcia.

Ile nowoczesne kuchnie powinny wytrzymać?

Nie można jednoznacznie określić, wszystko zależy od trwałości poszczególnych elementów, jak również dbałości o profesjonalny montaż, nie zapominając o odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji. Przy zachowaniu odpowiednich standardów nowoczesne kuchnie powinny wytrzymać 10 a nawet i 15 lat intensywnego użytkowania.

Kalinowski@chuck.com.pl