Krzesło dopasowane do potrzeb naszego zdrowia

Wybór krzeseł do naszych domów i mieszkań jest zazwyczaj przypadkowy: kierujemy się przede wszystkim względami estetycznymi oraz ceną: musi być ona dopasowana do możliwości naszego portfela. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny model krzesła musimy wiedzieć, że wiele z nich może być szkodliwych dla naszego zdrowia. Jak kupować krzesła z głową?

Produkt produktowi nierówny

Na polskim rynku znajdziemy tysiące sklepów meblowych, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Szczególnie te drugie cieszą się olbrzymią popularnością w ostatnich latach. Kupowanie w sklepach internetowych to prawdziwa przyjemność: nie musimy wychodzić z domu, a produkty możemy wyszukiwać odkładnie pod swoje potrzeby uwzględniając ich cenę, wygląd, kolor, materiały, z których zostały wykonane. Niestety, problem źle wyprofilowanych krzeseł dotyczy każdego typu sklepu – i zazwyczaj jest to po prostu błąd konstrukcyjny. Takie krzesło nie zapewni nam odpowiedniego podparcia dla kręgosłupa, sprawi, że zaczniemy przybierać coraz mniej wygodne pozy, będzie nam po prostu niewygodnie. Po niedługim czasie zaczniemy odczuwać dolegliwości bólowe związane z kręgosłupem – opowiadają specjaliści ze sklepu internetowego krzesloteka.pl. Złe profilowanie może dotyczyć zarówno foteli dedykowanych do mieszkań, jak i do biur.

Na co zwracać szczególną uwagę?

Podczas kupowania nowych foteli i krzeseł przede wszystkim zwracajmy uwagę na ich budowę: aby krzesło było wygodne konieczne jest delikatne odgięcie oparcia do tyłu lub możliwość samodzielnego regulowania tego parametru. Decydując się na inspirowane krzesła tapicerowane konieczne jest sprawdzenie czy nóżki krzesła są stabilne i czy nie będą koślawić się podczas wieloletniego użytkowania. Drugim istotnym zagadnieniem są wykorzystywane materiały – powinny być odporne na koślawienie, uszkodzenia, odkształcenia.

Kalinowski@chuck.com.pl