Krzesła tapicerowane

Meble tapicerowane to przedmioty, które poddawane są niekończącym się przemianom. Zazwyczaj prezentują się klasycznie. Takie fotele, krzesła czy sofy lubimy mieć w domowych jadalniach, salonach, sypialniach. Takie najczęściej znajdziemy w nowoczesnych biurach czy gabinetach. Tradycyjne meble tapicerowane wykorzystuje się też do urządzania wnętrz kawiarnianych czy restauracyjnych. Ale bardzo często mają one także wybitnie nowoczesne, designerskie realizacje. Krzesła tapicerowane stanowią przykład takiej podwójności stylistycznej.

Klasyczne krzesła tapicerowane

Krzesła tapicerowane przybierają najróżniejszy kształt. Wciąż ogromną popularnością cieszą się meble bardzo tradycyjne. W stonowanej kolorystyce, którą dobiera się do danego wnętrza na zasadzie spójności. Klasyczne krzesła dekorowane, pikowane guzikami, w brązach czy beżach – to propozycja do stylowej jadalni, ale także do wnętrz o komercyjnym przeznaczeniu. Jak sale bankietowe, konferencyjne, weselne. Takie krzesła sprawdzą się wszędzie tam, gdzie zabiega się o wygodę oraz o elegancką aranżację w klasycznym duchu.

Krzesła fantazyjne i inspirowane sztuką współczesną

Na stronie notodo.pl obok klasycznych krzeseł tapicerowanych znajdziemy w tej kategorii też meble intrygujące od strony swojej prezentacji. Jak krzesła z pionowymi przeszyciami, których oparcia przypominają muszle. Jak minimalistyczne czarne krzesło z wysokim oparciem i siedziskiem na sprężynach. Jak dwukolorowe krzesło inspirowane modą lat siedemdziesiątych z rozstawionymi nogami drewnianymi.

Krzesła tapicerowane do eleganckiej jadalni

Aranżując domową jadalnię, mając do dyspozycji duży i piękny stół, pomyślmy o dekoracyjnym (także w nowoczesnym sensie tego słowa) aspekcie krzeseł tapicerowanych. Mogą one współtworzyć wyjątkowy klimat wnętrza lub nawet stać się jego dominantą stylistyczną.

Kalinowski@chuck.com.pl