Korzyści płynące z wybrania prefabrykatów z betonu

Coraz więcej osób zaczyna zastanawiać się nad tym, czy warto zamiast tradycyjnie murowanego domu z cegły postawić na prefabrykaty z betonu. Okazuje się, że moda na domy modułowe zapanowała u nas już kilka lat temu, w związku z czym coraz więcej indywidualnych inwestorów decyduje się na zastosowanie tej innowacyjnej technologii, planując budowę własnego domu jednorodzinnego. Nie jest więc koniecznością inwestowanie w murowany dom w celu zapewnienia sobie solidnego i estetycznie wyglądającego lokum. Czy rzeczywiście warto postawić na prefabrykaty z betonu? Na jakie korzyści możemy liczyć, decydując się na tego rodzaju technologie budowania domów jednorodzinnych?

Jakie zalety mają prefabrykaty z betonu?

Jako, że domy prefabrykowane przypominają budowanie domów z klocków, to niektórzy mają obawy co do wytrzymałości takiego rozwiązania. W przypadku domów modułowych montaż elementów odbywa się bezpośrednio na placu budowy, co jednak wymaga znacznie większej precyzji, niż miało to miejsce podczas naszych dziecięcych zabaw. Pamiętajmy o tym że budowa własnego domu jest poważną inwestycją, która powinna zapewnić nam dach nad głową oraz bezpieczeństwo wszystkim domownikom.

Jedną z największych zalet prefabrykatów z betonu jest to, że powstają one w ciągu zaledwie kilku miesięcy, czego z całą pewnością nie można się spodziewać, decydując się na domy murowane. Okazuje się w praktyce, że prefabrykaty z betonu są doprowadzane do stanu surowego zamkniętego zwykle w kilka dni, a maksymalny czas wynosi do kilku tygodni. Jeśli zaś chodzi o stan deweloperski, to jest to od trzech do pięciu miesięcy. Jak to możliwe? Otóż dzięki innowacyjnej technologii prefabrykacji możliwe jest uniknięcie wieloetapowej budowy, licznych przestojów i opóźnień na skutek niekorzystnych warunków atmosferycznych, które czasem wręcz uniemożliwiają wykonywanie dalszych prac.

Zalet ciąg dalszy…

Kolejną korzyścią płynącą z postawienia na prefabrykaty z betonu jest ich stosunkowo niska cena. Nie jest żadną tajemnicą, że wybudowanie własnego domu wiąże się z ogromnym nakładem finansowym, który czasem pożera wszystkie dotąd uzbierane oszczędności, nie mówiąc już o tych, którzy zmuszeni są wziąć kredyt. Decydując się na prefabrykaty z betonu, można liczyć na oszczędność związaną z ograniczeniem liczby pracowników do niezbędnego minimum, a dodatkowo prace trwają bardzo krótko.

Plusem prefabrykatów z betonu jest to, że złożenie ich jest stosunkowo proste, a więc można zdecydować się na samodzielny montaż. Wszystkie elementy i materiały są dostarczane przez fabrykę, a do zestawu dołączona instrukcja i precyzyjnie wykonane rysunki. Można też liczyć na niskie koszty bieżącej eksploatacji, a także gwarancję producenta.

Profesjonalny wykonawca betonowych prefabrykatów – http://www.fabudwkb.com.pl/

Kalinowski@chuck.com.pl