Konstrukcje stalowe to dobra inwestycja

Często wspominana zaleta, że tanio można postawić coś ze stali, tylko częściowo jest prawdą. Dotyczy to mało skomplikowanych konstrukcji. Duże obiekty na bazie szkieletu stalowego to poważny wydatek. Nie odstrasza to jednak inwestorów, ponieważ konstrukcje stalowe Amwin to dobrze ulokowany kapitał. Duża ich popularność najlepiej o tym świadczy.

Trwałość obiektu z konstrukcji stalowych

Ile może przetrwać budynek ze stali? Tak długo, jak będzie potrzebny. Konstrukcja stalowa i płyty tworzą obiekt, który trwałością dorównuje murowanym, o ile te są zadbane i nie niszczeją. Musi być zapewniona dobra jakość każdego elementu oraz zabezpieczenie przed rdzewieniem, a konstrukcje stalowe to inwestycja na setki lat. Wydając pieniądze na taki obiekt, zyskuje się nowoczesny budynek, elegancki i komfortowy, który jest trwałą budowlą.

Konstrukcje stalowe a elastyczność biznesowa

Technologia stawiania stalowych konstrukcji to wykonanie szkieletu, wyłożenie go płytami i wykończenie. Wstawia się okna i drzwi, robi instalacje i wyposaża jego wnętrze. Obiekty ze stali montowane są z gotowych elementów. To sprawia, że konstrukcje stalowe pozwalają na elastyczność biznesową. Można zmieniać plany, a one nie będą w tym przeszkadzać. Ważne są takie ich zalety, jak:
możliwość przeniesienia konstrukcji w inne miejsce,
możliwość uwzględnienia w projekcie łatwej jej rozbudowy,
łatwy demontaż.

Odzyskanie dużej części zainwestowanych kosztów

Łatwy demontaż i możliwość postawienia na wolne miejsce innego obiektu to już duża zaleta. Jednak jeszcze większą jest możliwość odzyskania dużej części kosztów związanych z budową obiektu na bazie stalowych elementów. Stal można oddać do recyklingu. Możliwa jest także sprzedaż innej firmie całej konstrukcji lub jej części. Konstrukcje stalowe demontuje się i przenosi w inne miejsce. Z tego można skorzystać dla własnych planów. Jednak ta sama zaleta pozwala odsprzedać obiekt np. halę magazynową. Stu procent nakładów na inwestycję się nie odzyska. Jednak możliwość odzyskania nakładów na poziomie powyżej 80 procent robi wrażenie.

Obiekt, który będzie służył długo i przynosił zyski, który dopasuje się do planów, to już poważne zalety takiej inwestycji. Możliwość odzyskania dużej części poniesionych kosztów budowy czyni taką inwestycję jeszcze bardziej atrakcyjną.

Kalinowski@chuck.com.pl