Komplet wypoczynkowy ogrodowy – warto?

Coraz większa rzesza miłośników odpoczynku w zaciszu swojego ogrodu rezygnuje z klasycznych mebli ogrodowych na rzecz kompletów, które z powodzeniem mogłyby stanąć w luksusowym salonie – zgrabnych sof, narożników, miękkich foteli. Czy tego typu wyposażenie może być funkcjonalne? Czy warto w niego inwestować? Sprawdź!

Komplet wypoczynkowy ogrodowy może być funkcjonalny

Jeszcze jakiś czas temu wyposażenie wilgotnego, pełnego zagrożeń dla jasnych tapicerek ogrodu w meble wypoczynkowe mogło budzić pewne obawy. Dzisiaj jest zupełnie inaczej. Komplet wypoczynkowy ogrodowy zbudowany z wysokiej jakości technorattanu albo aluminium może w nienagannym stanie służyć przez wiele lat. Producenci dbają o to, aby stelaże i poduszki wykonane były z materiałów o wysokim stopniu odporności na czynniki zewnętrzne. Znaczna część sof uzupełniona jest w poduszki pokryte hydrofobową, teflonową warstwą, która nie absorbuje wody ani zanieczyszczeń.

Komfort odpoczynku

Wyposażając taras, altanę czy balkon w meble wypoczynkowe, zapewniasz sobie komfort, jaki do tej pory był w ogrodzie nieosiągalny. Nie mamy wątpliwości, że starannie zaaranżowany, elegancki salonik na świeżym powietrzu stanie się ulubionym miejscem błogiego relaksu i spotkań z przyjaciółmi.

Dekoracja przestrzeni

Wymieniając walory kompletów wypoczynkowych urządzonych w nowoczesnym duchu, nie sposób nie wspomnieć o ich dekoracyjnym charakterze. Ustawiona w sercu aranżacji sofa będzie pięknym akcentem dodającym całości klasy i luksusowego charakteru. Czołowe marki oferują meble tapicerowane w różnorodnych fasonach i kolorach, więc bez problemu znajdziesz wariant harmonizujący z aranżacją Twojego tarasu.

Kalinowski@chuck.com.pl