Komplet rattanowy na taras – czy odmieni przestrzeń wypoczynkową?

Odpoczynek na tarasie to świetna alternatywa dla kosztownych i długich wyjazdów za miasto. Zamiast planować z wyprzedzeniem możemy po prostu otworzyć drzwi tarasowe i wygodnie usiąść na jednym z foteli, ciesząc się bliskością natury i słońcem. Jakie rozwiązania warto wziąć pod uwagę podczas urządzania przestrzeni tarasowej?

Naturalne piękno rattanu

Rattan znany jest od dawna – wyplatane rattanowe meble i kosze zna każdy z nas. Z czasem jednak wydobycie rotangu spadło – wpływ na to miała katastrofalna sytuacja środowiska naturalnego. Rotang zastąpił syntetyczny technorattan.  Dzisiaj znowu możemy zakupić meble rattanowe – musimy być jednak świadomi, że pnącza pochodzą z upraw zrównoważonego rozwoju, który ma wspierać odbudowywanie środowiska naturalnego.

Meble rattanowe to klasa sama w sobie – eleganckie, wygodne, pięknie wykończone, odpowiednio profilowane. Nowoczesne projekty mebli rattanowych zaskakują przede wszystkim nawiązaniem do najnowszych trendów. Projektanci uwzględniają proste linie, nawiązania do mody lat 60. I 70. Komplety rattanowe na tarasstaną się więc nie tylko funkcjonalnym dodatkiem, ale również interesującą ozdobą na tarasach.

Gdzie kupować meble rattanowe?

Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty topowych producentów. Możemy mieć wtedy pewność, że zapewnią nam oni wysoką jakość produktów, jak i wieloletnią gwarancję. Korzystając ze sklepów internetowych producentów dodatkowo oszczędzamy czas i pieniądze – na stronie znajdziemy pełną ofertę, jak również wiele interesujących promocji i rabatów.

Zaletą sklepów internetowych jest również to, że nie musimy tracić czasu na dojazdy do sklepu, poszukiwanie miejsca parkingowego. Wszystko jest w zasięgu kilku kliknięć myszką. Zamówiony towar zostanie dostarczony wprost pod nasze drzwi.

Kalinowski@chuck.com.pl