Karma dla zwierząt – więcej niż tylko jedzenie

Większość psów czy kotów nie ma specjalnych wymagań, związanych z dietą czy suplementacją. Z tego powodu ich właściciele mogą się decydować na różne rodzaje karmy, jednak coraz częściej odchodzą od żywności, którą sami przygotowują, na rzecz gotowej karmy dla zwierząt, która uzupełni dietę pupila o potrzebne składniki.

Karma dla zwierząt ze sklepów zoologicznych


Niektóre sklepy zoologiczne, jak np. Netfutter, specjalizują się w oferowaniu karmy dla zwierząt domowych jednocześnie oferując suplementy diety, leki czy akcesoria, zapewniające właściwy rozwój psa czy kota. Dostępna w nich karma dla psa czy karma dla kota tworzone są przez specjalistów, którzy dobierają składniki wysokiej jakości do potrzeb zwierząt różnych ras i w różnym wieku. Do wyboru właściciele mają karmę suchą i karmę mokrą, a oba rodzaje karmy zawierają również karmę funkcjonalną, która z kolei zalecana jest dla psów czy kotów w określonym wieku czy chorujących na wskazane choroby. Także karmy przeznaczone dla psów czy kotów ogólnie są uzupełniane o składniki mineralne oraz witaminy, które korzystnie wpływają na stan uzębienia, poprawiają wygląd sierści, mogą również zapobiegać odwapnieniu kości.

Karma mokra czy sucha


Największym problemem przy wyborze karmy dla zwierząt domowych jest podjęcie decyzji, czy wybrać karmę suchą, czy może zdecydować się na karmę mokrą. Karma sucha dostępna jest w większych opakowaniach, zatem jej zakup może być podyktowany względami ekonomicznymi. Jednocześnie do takiej karmy warto nabyć karmę mokrą, która jest dostępna w małych porcjach, odpowiadających zapotrzebowaniu zwierzęcia w czasie jednego posiłku. Młode psy i koty oraz zwierzęta stare mają zdecydowanie odmienne zapotrzebowanie na składniki mineralne, dlatego też producenci dokładnie wskazują wiek czy rasę psów lub kotów, których dieta może być oparta na danym rodzaju karmy. Z kolei zwierzęta, które chorują na niektóre choroby, są po porodzie lub też przeszły różnego rodzaju zabiegi operacyjne, powinny być karmione karmą dopasowaną do ich potrzeb. Karmą dla zwierząt o specjalnych wymaganiach jest również karma dla zwierząt kastrowanych, których dieta powinna być mniej kaloryczna w porównaniu do diety zwierząt zdrowych.

O wyborze karmy dla psa czy dla kota może zadecydować weterynarz, jednak także sam właściciel, który zaobserwował o swojego pupila jakieś zmiany, może uzupełnić dietę zwierzęcia o karmę, uzupełniającą dietę o składniki mineralne, poprawiające np. wygląd sierści czy mające wpływ na uzębienie.

Wysokiej jakości karmy dla zwierząt znajdziecie w sklepie Netfutter.pl – karma dla zwierząt

Kalinowski@chuck.com.pl