Karbownica do włosów – fale

Pomimo tego, że dzisiejsza moda nie narzuca nam żadnego sposobu upięcia włosów, a zarazem nie faworyzuje żadnego z typów urody, to bardzo wiele kobiet chce upodobnić się do swoich idolek poprzez zmianę prostych włosów na włosy kręcone czy też falowane. O ile równomierne zakręcenie włosów jest proste przy pomocy lokówki, to z falami jest trudniej.

Z pomocą przychodzą nam tutaj dedykowane urządzenia, które poprzez swoją prostotę nie wymagają specjalnych umiejętności obsługi. Mowa tutaj oczywiście o karbownicach do włosów, które działają na podobnej zasadzie jak wszelkiego rodzaju prostownice. Zamiast jednak płaskich płytek grzewczych posiadają specjalne wyżłobienia tworzące delikatne fale. Warto w tym miejscu podkreślić, że przy udziale odpowiedniej techniki również wykorzystując zwykłą prostownicę jesteśmy w stanie osiągnąć efekt pofalowanych włosów, to jednak karbownica znacząco ułatwia całą pracę.

Ile to kosztuje?

Pomimo tego, że najtańsze karbownice do włosów dostaniemy już za kilkadziesiąt złotych, to decydując się na zakup tego urządzenia nie warto patrzeć na najniższą półkę cenową. Niestety rynek urządzeń do modelowania włosów jest przykładem tego, że jakość produktu znajduje swoje odzwierciedlenie w jego cenie. W przypadku najtańszych karbownic do włosów dostępnych na polskim rynku mamy do czynienia z płytkami teflonowymi czy nawet tytanowych, które jednak nie spełniają za dobrze swojej roli – nie nagrzewają się one równomiernie, a tym samym mogą prowadzić do przypaleń włosów. Przypalenie wiąże się z trwałym uszkodzeniem konkretnych włosów.

W przypadku karbownic do włosów w okolicach 150-300 złotych z powodzeniem znajdziemy modele bazujące na sprawdzonych i polecanych płytkach ceramicznych. To właśnie ceramiczne płytki, czy też rzadziej stosowane płytki lustrzane, zapewniają nam równomierność grzania i bezpieczeństwo modelowania fryzury bez obaw o jakiekolwiek uszkodzenia włosów (również uszkodzenia czysto mechaniczne).

Karbownica do włosów

Podsumowując, zakup karbownicy do włosów powinien być czynnością przemyślaną. Nie ma w tym przypadku sensu inwestycja w najtańsze urządzenia, gdyż z pewnością w ciągu kilku najbliższych tygodni po zakupie będzie to decyzja, której będziemy żałowali. Wyższe modele karbownic dają nam jednocześnie możliwość swobodnej regulacji temperatury, a nawet wymiany płytek grzewczych w celu osiągnięcia fal na włosach o innym promieniu, a tym samym osiągnięcia innego efektu wizualnego.

Karbownice do włosów kupisz naCookStore.pl

Kalinowski@chuck.com.pl

paleniska ogrodowe garden star grill oświetlenie led parasol