Kamień naturalny – zawsze modny

Są rzeczy, które komponują styl uniwersalny, czyli ponadczasowy i zawsze świeży. Wyrazisty i nieprzemijający. Takim materiałem jest kamień naturalny jako ozdoba domów i ogrodów. Tworzy przestrzeń w sposób elementarny. Jego uroda nie przemija, bo opiera się na czystym pięknie bezkresnej i wiecznej natury. Pozwala on kreować miejsca w kierunku angielskich ogrodów krajobrazowych. W duchu romantyzmu i tajemnicy. Odwołuje się do krystalicznego uroku gór, ale też do sekretnej przeszłości zamków i średniowiecznych zamczysk.

Kamienne kompozycje w ogrodzie

Kamień naturalny pięknie dekoruje wszelkie motywy wodne, jak wodospady, źródełka czy strużki. Stanowi dla nich jakby naturalne obramowanie, jakby wyjęte wprost z autentycznego krajobrazu. Z górskiego zbocza czy leśnej polany, na której niespodziewanie odkrywamy uroczy strumyk. Kamień naturalny pozwala w subtelny sposób naśladować twórczość samej natury.

Na tle takich układów kamiennych wspaniale zaprezentują się ekskluzywne przedmioty, jak: wypoczynkowe komplety ogrodowe, eleganckie baldachimy, artystycznie się prezentujące fotele wiszące, awangardowe szezlongi, technorattanowe czy aluminiowe leżaki ogrodowe. W ten sposób osiągniemy ten niezwykły efekt ceniony w nowoczesności, czyli połączenie natury i kultury, przyrody i sztuki.

Elewacje kamienne – klasycznie i awangardowo

Kamień naturalny doczekał się wielu interpretacji w naszych ogrodach i na zewnątrz budynków. Coraz częściej też dekoruje wnętrza, na przykład jako efektowna ozdoba umieszczana koło kominka. Sprawdza się w pomieszczeniach wybitnie nowoczesnych, ale też we wnętrzach, w których dominuje natura i rustykalny klimat. Pięknie łączy się z drewnem. Kamienne elewacje wykorzystywane na zewnątrz budynku mogą mieć klasyczny lub awangardowy urok.

Kalinowski@chuck.com.pl

lamari.pl svetla do zahrady balltraps.com