Jesienne porządki w ogrodzie!

Jesień to idealna pora na to, aby sprzątnąć ogród, wykonać wszelkie niezbędne i od dawna odkładane prace ogrodowe. Przed zimą musimy zadbać o to, aby w ogrodzie wszystko było przygotowane na tę porę roku. Jakie prace okażą się najważniejsze i najbardziej istotne?

Po pierwsze rośliny

Z pewnością pierwszym krokiem będzie krytyczne przyjrzenie się roślinom. Kwiaty jednoroczne musimy usunąć z ziemi, w przypadku roślin dwuletnich konieczne jest ich odpowiednie zabezpieczenie przed nadchodzącymi mrozami. Podobna praca czeka nas w przypadku niewielkich, zasadzonych w ostatnich latach drzewek czy krzewów. Aby mogły one przetrwać zimę konieczne jest zastosowanie agrowłókniny, która pozwoli im oddychać, a jednocześnie odizoluje od silnych podmuchów wiatru.
Ważne jest także zagrabienie liści, aby nie zaczęły one butwieć na ziemi. Podczas spacerów jesienią po ogrodzie takie liście mogą stać się niebezpieczne i prowadzić do upadku!

Zadbaj o meble!

Jeśli w naszym ogrodzie często korzystamy z mebli ogrodowych i mają już one kilka lat, dobrym pomysłem będzie przyjrzenie im się z bliska. Nawet wysokiej jakości meble po kilku latach mogą posiadać liczne uszkodzenia. Szukajmy pęknięć widocznych gołym okiem, sprawdźmy symetrię krzeseł, foteli, stołów. Jeśli od jakiegoś czasu myślimy o kupnie nowych mebli to jesień jest do tego najlepszym momentem. W sklepach producentów znajdziemy wiele interesujących mebli ogrodowych w znacznie niższych cenach!

Producenci zaoferują nam nowoczesne meble wykonane z technorattanu oraz aluminium. Meble takie charakteryzują się niezwykłą lekkością, a jednocześnie wysoką odpornością na uszkodzenia, działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Meble pochodzące wprost od producenta posiadają również wieloletnią gwarancję, przez co w razie uszkodzenia możemy je reklamować i liczyć na zwrot kosztów.

Dowiedz się więcej na gardenspace.pl.

Kalinowski@chuck.com.pl

dylanferrandis.com hamam-project.org grilovanie prislusenstvo