Jakie obrazy dla niemowląt na ścianę?

Pojawienie się w domu maluszka to wielkie wydarzenie. W naszej rodzinie zjawia się nowy członek i to od nas zależy w jaki sposób będzie postrzegał otaczający go świat. To my rodzice odpowiadamy za stymulację zmysłów maluszka. A jednym nich jest wzrok, który początkowo jest dość słaby, aczkolwiek warto wiedzieć jak go wyostrzyć.

Własny kąt malucha

Nie wszyscy mają takie możliwości lokalowe, aby maluszkowi stworzyć własny pokój. Jednak ważne jest, aby nawet w sypialni rodziców dziecko miało swoją przestrzeń. Mowa tutaj o miejscu w którym postawić łóżeczko i odpowiednio przyozdobić ściany. Wiele rodziców od samego początku zawiesza nad główką malucha kolorowe zabawki, wierząc że to maleństwo interesuje. Jednak prawda jest trochę inna – zawieszone wysoko nad głową zabawki nie są dobrze widoczne, a zbyt wiele kolorów tworzy niewyraźną plamę. Dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem będą obrazki dla noworodków. Tego typu obrazy na ścianę dostępne są zarówno w punktach stacjonarnych jak i można zakupić je przez Internet. Czym się kierować wybierając obrazki dla noworodków? Okazuje się, że przede wszystkim kolorem.

Obrazki kontrastowe dla niemowląt

Jest to potwierdzone naukowo – maluchy najlepiej widzą kontrasty, dlatego też jako doskonały element dekoracyjny sprawdzą się obrazki kontrastowe dla niemowląt. Takie obrazy na ścianę charakteryzują się połączeniem dwóch kontrastowych barw. Często są to na przykład figury geometryczne, które wyraźnie odcinają się od tła. Dzięki temu wzrok malucha jest doskonale stymulowany. Największym hitem są czarno-białe obrazki dla niemowląt, ponieważ te właśnie dwa kolory na zasadzie kontrastu są najbardziej dostrzegalne dla maluszka w pierwszych miesiącach jego życia. Wystarczy pokazać maluszkowi taką kontrastową książeczkę by zauważyć, że jego wzrok będzie podążał w stronę takich właśnie połączeń kolorystycznych. Czarno-białe obrazki dla niemowląt powinny być zawieszone nie za wysoko ponieważ maluch w pierwszych miesiącach swojego życia jeszcze niepewnie podnosi główkę. Jednak nawet na rekach mamy czy taty doskonale poradzi sobie z ich obserwacją. Decydując się na tego typu wystrój pokoju maluszka pamiętajmy jednak, aby nie przesadzać. Na początek dziecku wystarczy jeden czy dwa obrazki, które będą przyciągać jego wzrok. Taka stymulacja sprawi, że już wkrótce zobaczycie jak maluch zaczyna rozpoznawać coraz więcej obiektów, a na widok mamy i taty na jego buzi pojawi się uśmiech.

Kalinowski@chuck.com.pl