Jakie komplety na taras wybrać na lato?

Funkcjonalne i eleganckie meble są ozdobą każdego tarasu i ogrodu – nie ma co do tego wątpliwości. Zastanawiając się jak zaaranżować te miejsca wypoczynkowe możemy wybierać pomiędzy setkami interesujących produktów, takich jak meble technorattanowe, aluminiowe, rattanowe. Jak w tym gąszczu ofert znaleźć produkt, który faktycznie spełni nasze oczekiwania? Na jakie parametry zwracać uwagę podczas szukania idealnych kompletów wypoczynkowych na taras?

 

Meble trwałe i eleganckie

Podstawą w wyborze mebli na taras powinna być trwałość. Niskiej jakości tworzywa bardzo szybko będą pękać czy koślawić się pod wpływem zmiennych warunków atmosferycznych. Szukając mebli tarasowych sprawdzajmy materiały stelaża, tworzywa wykończeniowe. Komplety na taras tworzone z wysokiej jakości materiałów będą nam służyły przez wiele lat, ciesząc oczy wszystkich użytkowników.

 

Jakie tworzywa warto brać pod uwagę?

Wśród licznych możliwości dużym zainteresowaniem cieszą się meble o aluminiowych stelażach. Materiał ten jest jednocześnie lekki i wytrzymały, co gwarantuje między innymi malowanie proszkowe. Dzięki takiemu zabezpieczeniu meble są odporne na działanie wody oraz wnikanie rdzy. Aluminium nawet po wielu latach użytkowania zachowuje swoją formę, będąc gwarancją udanego odpoczynku.

Innym rozwiązaniem może być drewno eukaliptusowe – jest ono stosowane w przypadku luksusowych kompletów na taras. Drewno jest wcześniej odpowiednio impregnowane.

Wśród nietuzinkowych rozwiązań stosowanych w meblach na taras dużą popularnością cieszą się komplety nowoczesne aluminiowe, w których siedziska i oparcia tworzone są z wysokiej klasy siatki syntetycznej, wyplatanej metodą 2×2. Interesującym elementem mogą okazać się też liny polipropylenowe, które wypełniają siedziska i oparcia nowoczesnych krzeseł.

Kalinowski@chuck.com.pl