Jaki stolik na taras wybrać?

Solidny stół ogrodowy jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia przydomowej przestrzeni. To on skupia wokół siebie całą rodzinę podczas małych i większych uroczystości, wygodnie gości znajomych przybyłych na sobotnie garden party i wiernie towarzyszy w chwilach samotnego relaksu na świeżym powietrzu. Jak wybrać stolik na taras, aby mebel pięknie się prezentował, a jednocześnie zachował swoją formę przez lata?

Technorattanowy stolik na taras – trwały, modny, nowoczesny

Niekwestionowanym hitem w zewnętrznych aranżacjach od kilku sezonów są kanapy, fotele, huśtawki i stoliki na taras zbudowane z technorattanu. Czym technorattan zaskarbił sobie tak wielką przychylność właścicieli ogrodów? Na popularność tego typu mebli składa się kilka czynników, spośród których najważniejsza niewątpliwie jest ponadprzeciętna trwałość. Zwarta, nieporowata plecionka jest w pełni odporna na działanie zmiennych warunków pogodowych, a dodatkowo nie chłonie wody ani zanieczyszczeń, dzięki czemu utrzymanie mebli w nienagannej czystości nie stanowi najmniejszego problemu. Co ważne, w kolekcjach czołowych producentów znajdziesz starannie wykonane, nowoczesne komplety, które doskonale wpisują się w najświeższe trendy w designie.

Niezawodne aluminium na tarasie

Alternatywą dla technorattanowych stolików na taras są modele wykonane z aluminium. Niezwykle lekkie meble z powlekanego proszkowo metalu są odporne na korozję, zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Nie musisz martwić się o konieczność zabezpieczania mebli poza sezonem – aluminiowe komplety mogą spędzić pod warstwą śniegu nawet całą zimę. Minimalistyczne, pozbawione zbędnych ozdobników stoliki i krzesła doskonale sprawdzą się w ogrodzie zaprojektowanym w nowoczesnym duchu.

Kalinowski@chuck.com.pl