Jaki sprzęt jeździecki warto wybrać na konie?

Jeżeli chodzi o sprzęt jeździecki, to kask jest jedną z najważniejszych rzeczy, jaką trzeba zakupić. Nawet, jeżeli ktoś jeździ tylko i wyłącznie okazjonalnie, powinien mieć własny kask, aby zapewnić sobie najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Który kask będzie najlepszy?

Tak, bardzo ważny sprzęt jeździecki, który oferowany jest przez różnych producentów. Nie będzie tak łatwo podjąć decyzji, ponieważ trzeba wziąć pod uwagę chociażby rozmiar głowy. Przed zakupem kasku należy wykonać pomiar obwodu głowy, najlepiej przy pomocy miarki krawieckiej. Kaski mają na ogół podane rozmiary, które są dopasowane do poszczególnych obwodów głowy. Warto wybrać kask od takiego producenta, który będzie łatwy w czyszczeniu. Są dostępne takie modele, które wystarczy tylko przetrzeć wilgotną ściereczką i całość będzie już czysta.

Czysty sprzęt jeździecki

Tak, ponieważ o czystość należy dbać. Również, jeżeli chodzi o wnętrze samego kasku. Należy zwrócić uwagę na to, aby wewnętrzne wkłady można było wyciągać i wyprać w pralce. Dzięki temu będzie można zadbać również o higienę swojej głowy. W okresie zimowym przydadzą się nieco cieplejsze wkładki do kasków. Dzięki nim będzie cieplej w uszy. Nie można zakładać kasku bezpośrednio na czapkę, ponieważ też może w nieprawidłowy sposób spełniać swoje funkcje. Lepiej postarać się o takie cieplejsze wkładki, które na dodatek są bardzo przyjemne w dotyku. Zawsze należy sprawdzać, czy na kasku nie pojawiają się żadne pęknięcia, które mogą świadczyć o tym, że coś złego będzie się z nim działo. 

 

Kalinowski@chuck.com.pl

ekatsearch.com 2016.org uryartcinema.pl