Jaki łóżko wybrać?

Wybór konkretnego łóżka to spory problem – przede wszystkim z powodu olbrzymiej ilości ofert w sklepach stacjonarnych i internetowych. Jak w tym gąszczu znaleźć produkt odpowiedni dla nas? Ważne jest określenie naszych indywidualnych potrzeb! Warto odpowiedzieć sobie na pytanie: czy szukamy klasycznego łóżka, czy może rozkładanej kanapy? Czy potrzebne nam dodatkowe miejsce na pościel wewnątrz? Czy łóżko może mieć rozmiar sugerowany przez producenta, czy konieczne jest jego zamówienie na wymiar?

Warto zwrócić również uwagę na to, z jakich materiałów wykonane jest konkretne łóżko. Obecnie producenci wykorzystują dwa materiały: lite drewno oraz płyty meblowe. Produkty te różnią się od siebie ceną, wagą, odpornością na uszkodzenia, dostępnością. W przypadku litego drewna jest ono pozyskiwane w Polsce z takich gatunków jak buk, sosna, dąb. Początkowo drewno jest selekcjonowane i suszone, dopiero później może przejść pierwsze działania stolarskie. Drewno lite posiada dużą gęstość, przez co jest odporne na wnikanie brudu, zarysowania, działanie wilgoci. Dodatkowo może być ono pokryte bejcami i lakierami.
Płyty meblowe są znacznie lżejsze – ich wnętrze wypełniają sprasowane wióry i elementy drewniane. Powierzchnia płyty drewnianej pokryta jest laminatem – producenci oferują ich szeroki wybór kolorystyczny.

Dodatkowe możliwości

Wielu producentów uzupełnia swoje łóżka w funkcjonalne dodatki. Najczęściej proponowanym są wewnętrzne komory, do których chować możemy pościel, ubrania sezonowe, przedmioty codziennego użytku. Aby się do nich dostać konieczne jest podniesienie stelaża łóżka, co może być problematyczne dla osób starszych. Ciekawą alternatywą jest łóżko z szufladami – pojemniki wyciągane są wprost z ramy łóżka. To znacznie wygodniejsze!

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Kalinowski@chuck.com.pl