Jaki kalendarz szkolny dla dziecka?

Początek roku szkolnego dla uczniów jest zwykle czasem ekscytującym, ale także generującym nowe obowiązki. Nierzadko duża ilość obowiązków szkolnych i pozaszkolnych sprawia, że uczeń ma problem z pamiętaniem o wszystkich zobowiązaniach. Można mu w łatwy sposób pomóc kupując mu kalendarz szkolny.

Który kalendarz najlepszy?

Na rynku można znaleźć szkolne kalendarze dwunasto- oraz osiemnastomiesięczne. Trudno jednoznacznie określić, która z tych opcji jest wygodniejsza, wszystko zależy bowiem od indywidualnych preferencji dziecka. Kalendarz dwunastomiesięczny posłuży dziecku przez jeden rok szkolny, w przypadku kalendarza osiemnastomiesięcznego będzie można z niego korzystać także w okresie wakacyjnym oraz w kolejnym roku szkolnym. Wydaje się, że druga opcja jest odpowiednia w przypadku starszych uczniów, którzy po roku korzystania z kalendarza nie będą znudzeni jego wzorem na okładce.

Kolejną kwestią, nad którą należy się zastanowić kupując kalendarz szkolny jest to czy powinien być on dzienny czy tygodniowy. W przypadku większości dzieci lepszym wyborem wydaje się wersja codzienna, ponieważ pozwala na łatwiejsze planowanie własnego czasu. Dodatkowo dzienny kalendarz z pewnością będzie bardziej przejrzysty co ułatwi dziecku korzystanie z niego.

Istotne szczegóły

W sklepach można znaleźć kalendarze szkolne, w których znajduje się miejsce na notatki. To dobry wybór, ponieważ dodatkowe miejsce pozwala na zanotowanie istotnych informacji, jak choćby data zebrania dla rodziców, dnia otwartego, czy też komunikat na temat zbliżającej się wycieczki szkolnej oraz związanych z tym płatności. Jak widać taka opcja może okazać się przydatna nie tylko dla dzieci lecz również dla ich rodziców.

Kupując kalendarz szkolny dla dziecka warto zwrócić uwagę także na jego rozmiar. W przypadku małych dzieci nie warto kupować dużych kalendarzy, ponieważ w ich przypadku ilość kartkówek, sprawdzianów oraz innych obowiązków jest stosunkowo nieduża. Ponadto duży kalendarz to dodatkowe obciążenie dla malca. Dla starszych dzieci duży kalendarz jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ tylko w takim przypadku będą miały wystarczającą ilość miejsca na zanotowanie dużej ilości informacji.

Ostatnią już kwestią na jaką trzeba zwrócić uwagę jest oprawa kalendarza szkolnego. W przypadku kilkulatków najlepszym pomysłem jest zakup książeczki w miękkiej oprawie, która jest lekka. Starsze dziecko powinno natomiast mieć kalendarz z twardą okładką, aby nie uległ on szybkiemu zniszczeniu w wyniku częstego użytkowania.

Zapraszam po więcej informacji na stronękalendarz szkolny.

Kalinowski@chuck.com.pl