Jak zrobić idealny makijaż na lato?

Makijaż na lato znacząco różni się od tego na zimę. Powinien być lekki i dodawać nam witalności. Mocno kryjące podkłady, czy ciemne szminki odłóżmy na zimniejsze dni, bo teraz czas na lato!

Produkt pielęgnacyjne na lato

Po pierwsze inwestujmy w markowe kosmetyki dostosowane do potrzeb naszej skóry. Latem nasza skóra potrzebuje nawilżenia, ale należy o to zadbać w niej skondensowanej i ciężkiej formie. Nic dziwnego, że wraz z pojawieniem się wyższych temperatur, w drogeriach prym wiodą lekkie emulsje nawilżające. Te szybko się wchłaniają i zostawiają piękną skórę, ale oszczędzają jej zbędnego błyszczenia.

Latem nie możemy zapomnieć o kosmetykach z filtrem, które są gwarantem naszego późniejszego młodego wyglądu. Taki specyfik należy nakładać kilka razy dziennie. Dlaczego tak często? Bo jego warstwa szybko się ściera- przy nasze ubranie, pot, czy kąpiele. Dopiero gdy nakładamy kilka warstw dziennie, możemy czuć się dobrze chronione.

Nie zapomnijmy także o szmince ochronnej z filtrem- usta są bardzo narażone na promienie UV, przez co mogą się brzydko łuszczyć, a także boleć.
Te trzy wymienione wyżej produkty, to nasz absolutny niezbędnik na piękne i słoneczne dni!

Makijaż

Używanie lekkich formuł sprawdza się także w makijażu. Zamiast podkładu wybierzmy krem BB lub CC- najlepiej z filtrem. Zrezygnujmy z mocnego konturowania twarzy, za to lekko ją rozświetlmy stosując róż, bronzer i rozświetlacz. Efekt? Jakbyś bardzo dobrze się wyspała! Korektor na lato warto wybrać kremowy, tak samo, jak cienie. Sprawdzą się takie o żelowej konsystencji. Idealne kolory dla letniego makijażu to róż, błękity i brązy. Dzięki nim nie stworzymy teatralnego makijażu, ale podkreślimy atuty swojej urody. Pamiętajmy, że latem nasza skóra wydziela więcej sebum. Może to przy upałach powodować problemy skórne, a w ostateczności wypryski i uczucie ściągnięcia. Gdy za oknem jest 30 stopni, ograniczmy makijaż do minimum, a do torebki wrzućmy wodę termalną. Pamiętajmy, by popsikać nią twarz kilka razy dziennie.

Co warto mieć w kosmetyczce na wyjazd?

Na wakacyjnym wyjeździe sprawdzi się minimalna liczba markowych kosmetyków. Krem z filtrem, tusz do rzęs, korektor i krem BB- to wystarczy. Jeśli planujesz wieczorne wyjścia, to możesz dobrać do tego ulubioną szminkę. Tylko tyle i aż tyle wystarczy na cały makijaż.

Wystarczy mała ilość kosmetyków, by piękniej wyglądać latem. Wyglądamy już i tak pięknie, bo jesteśmy szczęśliwe, zrelaksowane i cieszymy się słońcem. Kosmetyki mogą co najwyżej tylko lekko podkreślić nasze naturalne wdzięki.

Kalinowski@chuck.com.pl