Jak zmienić oblicze zwykłego tarasu?

Czy zwykły taras może stać się miejscem codziennego odpoczynku i relaksu? Przydomowa przestrzeń tarasowa coraz częściej zmienia się nie do poznania: pozwalają na to nowoczesne meble ogrodowe oraz dodatki oferowane przez producentów. Nie musimy zatrudniać doświadczonych architektów, aby na naszym tarasie móc odpoczywać jak w najlepszym hotelu.

Na co zwracać uwagę podczas kupna mebli ogrodowych?

Szukając pięknych mebli ogrodowych przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę na ich trwałość. Meble outdoorowe narażone będą na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, wilgoci, wnikanie kurzu, promieniowanie UV. Wszystkie te czynniki mogą sprawić, że materiały niskiej jakości zaczną się kruszyć, odkształcać, łamać.

Szukając trwałych mebli wybieramy modele parte na aluminiowych, malowanych proszkowo stelażach. Materiał taki jest zabezpieczony przed wilgocią, pojawianiem się ognisk rdzy. Dodatkowo niska waga aluminium sprawia, że sam mebel również nie będzie ciężki, a jego przenoszenie czy podnoszenie nie sprawi problemu.

Materiały wierzchnie również są ważne. Wśród rekomendowanych tworzyw wymienia się przede wszystkim technorattan, którego nieporowata struktura nie chłonie brudu, nie jest podatna na działanie wilgoci, płowienie. Meble technorattanowe pozwolą nam zaprojektować taras w stylu nowoczesnym, w którym z chęcią będziemy spędzać czas.

Jak podnieść komfort wypoczynku na tarasie?

Aby jeszcze bardziej zadbać o wygodę swoja i swoich bliskich warto rozważyć kupno nowoczesnego parasola ogrodowego. Wybierając parasol zwracajmy uwagę na wielkość czaszy oraz tworzywa. Najlepsze parasole posiadają czasze wykonywane z tkanin poliestrowych, wysoce odpornych na wnikanie kurzu, wilgoci, promieniowanie UV. Taki parasol stanie się funkcjonalnym dodatkiem i ozdobą!

Kalinowski@chuck.com.pl