Jak zaprojektować funkcjonalną kuchnię?

Zaaranżowanie kuchni to nie lada wyzwanie – miejsce to powinno być przytulne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Wiele osób uważa, że kuchnia to nie tylko miejsce przygotowywania posiłków – powinna ona umożliwiać również ich spożywanie, ale przede wszystkim spotkania w gronie rodzinnym. Jakie elementy powinny być dla nas priorytetem?

Podstawowym problemem kuchni jest kolorystyka i oświetlenie. W przypadku niewielkich pomieszczeń konieczne jest zastosowanie gładkich powierzchni oraz jasnej kolorystyki. Wiele osób oburzy się, że jasne kolory nie będą funkcjonalne. Nic bardziej mylnego – współcześnie producenci oferują interesujące tworzywa, które nie tylko nie chłoną brudu oraz wilgoci, ale przede wszystkim pozwalają na szybkie i bezproblemowe czyszczenie. Dotyczy to zarówno materiałów wykorzystywanych do tworzenia frontów szafek, jak i kafli czy nowoczesnych tapet kuchennych.
Wybierając oświetlenie zdecydujmy się na kilka punktów świetlnych. Dzięki nim możliwe będzie równomierne oświetlenie blatu kuchennego, stołu.

Sprzęt AGD, RTV

Jako pomieszczenie do gotowania w kuchni nie powinno zabraknąć takich elementów jak kuchenka, lodówka, blat do wykonywania czynności kuchennych. Oczywiście w przypadku urządzeń możliwe jest ich obudowanie, przez co z pewnością kuchnia stanie się bardziej spójna. Wszystko jednak zależy od naszego gustu!
Posiadając obszerną kuchnię nie będzie problemu z jej aranżowaniem – problematyczne okażą się niewielkie pomieszczenia. Warto zastanowić się w ich przypadku z jakich sprzętów kuchennych możemy zrezygnować.
Wielu z nas marzy o tym, aby w kuchni móc spożywać posiłki. Nawet w niewielkich kuchniach istnieje możliwość wstawienia małego stołu dla dwojga i dwóch krzeseł.

Szukasz inspiracji na stworzenie kuchni swoich marzeń? Sprawdź naszą ofertę – architekt, projektant, dekorator wnętrz – Monostudio Kraków.

Kalinowski@chuck.com.pl