Jak wyremontować małą łazienkę?

Remont małej łazienki jest trudnym zadaniem. Łazienka musi być przede wszystkim funkcjonalna. Trudno jest to osiągnąć, gdy nasza łazienka jest mała i nic się w niej nie mieści. Jak wizualnie powiększyć niewielką łazienkę?

Jasny kolor

Właściciele małych łazienek mogą korzystać z najbardziej aktualnego trendu jakim jest jasny kolor w łazience. Biały, jasna szarość, czy beżowy to modne kolory, które optycznie powiększą łazienkę. Ściany w białym kolorze, czy delikatnej jasnej szarości będą sprawiały wrażenie, że łazienka jest większa i bardziej przestronna.

Kafelki, którymi wyłożymy ściany muszą małe lub wprost przeciwnie, ekstremalnie duże. Kafelki XXL nie mogą mieć widocznych fug. Muszą tworzyć gładką powierzchnię.

Wanna czy natrysk?

Wydawało by się, że przy małej łazience odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna. Natrysk. Czy na pewno? Są osoby, które nie potrafią zrezygnować z wanny w łazience. Idealną ofertą dla takich osób są wanny asymetryczne. Wanny, które mogą być narożne, jajowate, czy z uciętym i zaokrąglonym jednym bokiem. Wanny asymetryczne maja przed sobą dwa zadania. Optycznie powiększają łazienkę. Skos, czy cięcie w trójkąt realnie zmniejszają powierzchnie wanny, a co za tym idzie sprawdzają się nawet na niewielkiej przestrzeni. Jest to rozwiązanie, które jest w stanie zadowolić miłośników wanny, dla których kąpiel stanie się przyjemnością.

Wykorzystaj światło

Bardzo duże znaczenie na małej przestrzeni ma światło. Dobrze oświetlone pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne i przejrzyste. Pomieszczenie, które jest źle oświetlone będzie sprawiało wrażenie pomieszczenia smutnego i przytłaczającego. W niewielkiej łazience warto zastosować kilka źródeł światła. Światło górne oraz kinkiety, które będą robiły przyjemny nastrój.

Duże lustro

Lustro w łazience również będzie sprzyjało optycznemu powiększeniu przestrzeni. Ważne, by nie miało ramy, która będzie się wybijała, zwracała na siebie uwagę i w ten sposób zaburzy wrażenie przestrzeni.

Porządek jest ważny

Utrzymanie porządku w małym pomieszczeniu jest dużo trudniejsze niż w dużych wnętrzach. Jest też ważniejsze. Nawet niewielki rozgardiasz w małym pomieszczeniu urasta do rangi ogromnego bałaganu. Bałagan wprowadza zamęt, zagraca pomieszczenie i znacząco je pomniejsza.

Tych kilka trików sprawi, że remont małej łazienki nie będzie tak trudnym zadaniem. Jednocześnie wykorzystując te porady jest szansa, że uda się stworzyć funkcjonalną i elegancką przestrzeń, w której każdy z domowników znajdzie coś dla siebie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne – wanny asymetryczne

Kalinowski@chuck.com.pl