Jak wygląda zasiłek rodzinny w Norwegii i kto ma do niego prawa?

Osoby pracujące za granicą bardzo często interesują się tym, jakie prawa im przysługują, jakie są możliwości na otrzymanie dodatkowych pieniędzy i czy jest możliwość pobierania zasiłku. Warto się tym zainteresować, ponieważ to zawsze dodatkowa pomoc finansowa, która prawnie się należy. W tym artykule zostanie poruszony temat, taki jak zasiłek rodzinny w Norwegii.

Jaki jest zasiłek rodzinny w Norwegii?

 

Wiele osób z Polski pracuje, żyje i mieszka w Norwegii razem ze swoimi rodzinami, ponieważ tam życie wydało się im bardziej interesujące. Nie ma w tym nic złego, ponieważ każdy ma prawo wyjechać i układać sobie swoje sprawy w innym kraju, pod warunkiem, że wszystko robione jest zgodnie z prawem, ale do sedna – osoby mieszkają w Norwegii mogą pobierać zasiłek rodzinny w Norwegii i jest to kwota rzędu 970 NOK, co miesiąc, na jedno dziecko.

 

Warunki otrzymania zasiłku

 

Pierwszym warunkiem jest pracowanie w Norwegii i wychowywanie dziecka, które nie ukończyło jeszcze 18 roku życia. Praca oczywiście musi być legalna i trzeba przedstawić odpowiednie umowy. Jeśli pieniądze zostaną wypłacone, to oczywiście mają służyć temu, aby dziecko mogło lepiej żyć. Droga do otrzymania zasiłku czasami jest naprawdę bardzo długo, ale pocieszeniem jest to, że nie ma mimo wszystko większych kłopotów z tym, aby otrzymać zasiłek rodzinny w Norwegii.

 

Pomoc w załatwianiu formalności

 

Wiadomo, że osoby, które dopiero przybyły do danego kraju mogą mieć kłopot z tym, aby ze wszystkim sobie poradzić, dlatego są różne polskie biura, zarówno w Polsce, jak i za granicą, aby w razie jakichkolwiek nieporozumień wiedzieć, w jaki sposób wszystko wytłumaczyć.

Kalinowski@chuck.com.pl