Jak walczyć z pchłami

Pchły potrafią być zmorą nawet najbardziej zadbanego psa lub kota. Mimo, że najczęściej pojawiają się wśród dużych skupisk zwierząt, w których brakuje higieny, nasz pupil może się nimi zarazić od innych lub po prostu ze środowiska. Walka z tymi nieproszonymi gośćmi jest długotrwała i wymaga regularności.

Zarażenie pchłami objawia się świądem spowodowanym reakcją alergiczną na substancje wstrzykiwane przez pijące krew insekty. Przy długotrwałej inwazji mogą pojawić się wyłysienia i rany. Z walką z pchłami pomagają szampony jako środek doraźny, a także obroże, pianki i spraye oraz środki do stosowania punktowego spot-on. Wiele z nich jest bezpiecznych także dla młodych zwierząt oraz suk czy kotek karmiących. Dodatkową pomocą w walce z pchłami są środki, które blokują rozwój poczwarek. Niezbędne środki można znaleźć na stronie http://www.zoocentrum24.pl.

Należy też pamiętać, że walka nie ogranicza się jedynie do zwierzęcia, ale też do wszystkich miejsc, w których lubi przebywać – legowiska, koce, dywany czy parapety. Bardzo odporne poczwarki potrafią długo czekać na odpowiedni moment, by zaatakować żywiciela, bytując właśnie w takich miejscach. Należy je regularni czyścić odpowiednimi środkami. Dzięki temu pozbędziemy się pcheł szybko, skutecznie i bez nawrotów.

Jeśli masz pytania dotyczące środków na pchły skontaktuj się ze specjalistą ze sklepu Zoo Centrum w Lublinie.

Kalinowski@chuck.com.pl

https://xann.pl/sitemap gril na plyn razemwiecej.pl