Jak udowodnić zdradę małżonka przed sądem?

Zdrada jest w Polsce jednym z najczęstszych przyczyn rozpadu małżeństwa. Zazwyczaj rozwody z tej przyczyny orzeka się w ok. 50%-60% przypadków. Niestety, odsetek rozwodów związanych ze zdradami nieustannie rośnie i dotyka coraz młodszych stażem małżeństw. Zazwyczaj sędziowie dają małżonkom czas do namysłu i proponuje przejście terapii. W przypadku, kiedy małżonkowie doczekali się potomstwa sprawa jest podwójnie trudna.

Zdrada – i co dalej?

Zdrada jest sytuacją, która wpływa na życie nie tylko jednej osoby. Rozpadł małżeństwa w związku z tą sytuacją jest niezwykle bolesny i angażujący obie strony sporu. Niestety, w Polsce brak jest profesjonalnej pomocy doradczej dla par małżeńskich w takich kryzysach – zazwyczaj psychologowie małżeńscy przyjmują prywatnie, co wiąże się dodatkowymi kosztami.

Detektyw w akcji!

Zdrada małżeńska odkrywana jest zazwyczaj poprzez przypadkowe zapoznanie się z korespondencją czy też bilingiem rozmów partnera. Zdradzeni małżonkowie przyznawali otwarcie, że w przypadku podejrzeń o zdradę naruszali prywatność drugiej osoby i czytali maile, prywatną korespondencję, sprawdzali komórki.

Detektywi przyznają, że faktycznie ten rodzaj sprawdzania nie należy do najelegantszych, daje jednak niezbite dowody na zdradę. Kiedy jednak małżonek nie może znaleźć dowodu zdrady – do akcji wkraczają profesjonaliści. Detektywi najczęściej prowadza dyskretną obserwację osób podejrzanych. Monitorują z kim, kiedy i gdzie się spotykają, jakie stosunki łączą osoby podejrzane z innymi.

Dowody na niewierność

Detektywi mogą stosować również różnorodne sprzęty audiowizualne – dzięki nim możliwe jest zdobycie dowodów na niewierność małżonka. Dowody w formie zdjęć, nagrań wideo czy też nagrań audio często wykorzystywane są w sądach, w sprawach rozwodowych. Detektyw może również zostać wezwany na świadka w takich sprawach.

Dowiedz się więcej: http://www.detektyw.com.pl/

Kalinowski@chuck.com.pl