Jak ubierać się efektownie

Stare przysłowie głosi, że to nie szata zdobi człowieka. Jednak w dzisiejszym, pędzącym coraz szybciej świecie, to właśnie pierwsze wrażenie może być decydujące. Dlatego oprócz czystego, schludnego ubioru, warto by był on też wyróżniający się – marką, krojem lub detalami.

Dlaczego ubiór jest tak ważny

Nasza garderoba jest w dużym stopniu manifestem naszych poglądów. To właśnie po stroju, a także fryzurze i makijażu, rozpoznać można m.in. przynależność do subkultury lub ogólnie stosunek do życia. Brudne, niechlujne ubranie zniechęci do dalszych kontaktów czy to prywatnych czy służbowych, podczas gdy czyste, choćby bardzo klasyczne, będzie dobrą wizytówką.

Gdzie kupować ubrania?

Kilka dekad temu istniał jasny podział na tych, których stać na markowe ubrania i tych, dla których przeznaczona była odzież używana z Anglii. Obecnie sytuacja zmieniła się. Kupowanie odzieży w second handach stało się niezwykle popularne i jest promowane nawet przez mające duży wpływ na swoje audytorium blogerki modowe. Wciąż popularne jest kupowanie odzieży w tzw. sieciówkach znanych marek. Ubrania te, choć w stosunkowo niskiej cenie, nie mogą pochwalić się unikatowością.Dla wielbicieli indywidualnych projektów pozostają ubrania szyte w pracowniach znanych projektantów. Możliwość pochwalenia się odzieżą takich marek z pewnością będzie synonimem luksusu.

Czy odzież używana może być luksusowa?

Dawno minęły już czasy, gdy odzież z drugiej ręki kojarzyła się negatywnie. Teraz odzież używana z Anglii to wieszaki pełne skarbów. Wytrawni łowcy znajdą połyskujące wieczorowe suknie rodem z czerwonego dywanu, satynowe bluzki, spodnie i spódnice zgodne z najnowszymi trendami, a nawet akcesoria znanych projektantów. Kupując odzież używaną zyskać można jeszcze jedną istotną informację odnośnie jakości i trwałości materiału. Jeśli ubranie nie jest zmechacone czy rozciągnięte, to z dużą dozą pewności stwierdzić można, że już takie pozostanie. W bardzo wielu przypadkach odzież używana z Anglii to właśnie synonim dobrej jakości ubrań.

Odnaleźć swój styl

Nie ma jednoznacznej rady odnośnie tego gdzie kupować ubrania, by być dobrze widzianym. Najważniejsze, by ubranie wyrażało osobę, która je nosi. Niektórzy świetnie czują się w ubraniach z sieciówek, inni wyszukują perełki wśród odzieży używanej z Anglii, a jeszcze inni lubią pochwalić się metką znanej marki.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora

Kalinowski@chuck.com.pl

filaria.org zahradne osvetlenie gula bankujec.pl