Jak tworzone są meble tarasowe?

Jak tworzone są meble tarasowe?

Piękny taras to najlepsze miejsce na odpoczynek po długim dniu w pracy czy w szkole. Okazuje się, że stworzenie tarasu, który służyć nam będzie również wiosną czy jesienią nie jest trudne. Istotne jest jednak wybranie takich produktów jak meble, dodatki czy tarasola. Od czego zacząć? Co powinniśmy wiedzieć zanim zaczniemy kupować?

Jak wybierać meble, aby posłużyły nam one przez szereg lat?

Najważniejszym zagadnieniem podczas poszukiwania mebli ogrodowych czy tarasowych nie jest ich estetyka a trwałość. Podczas wiosny, upalnego lata i jesieni meble będą narażona na działanie silnego promieniowania słonecznego, deszcz, wysokie amplitudy temperatur. Meble musza być odporne na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, wnikanie brudu. Dawniej większość mebli ogrodowych tworzona była z plastiku, który bardzo szybko pękał, był podatny na zarysowania i mikropęknięcia. Dzisiaj technologia zmieniła się diametralnie i meble tarasowe tworzone są z tworzyw o wysokiej trwałości i odporności na uszkodzenia. Co warto wybrać?

Lekkie aluminium i nieporowaty technorattan

Stelaże większości mebli tarasowych i ogrodowych tworzone są z aluminium. Tworzywo to posiada wiele zalet, jednak najważniejszą jest waga: aluminium jest bardzo lekkie i jednocześnie trwałe. Niska waga przekłada się na łatwość w przenoszeniu mebli. Dodatkowo aluminium malowane jest proszkowo – takie działanie znacząco wpływa na zahamowanie powstawania ognisk rdzy. Meble aluminiowo posiadają bardzo nowoczesny design – siedziska i oparcia tworzone są z trwałych i wytrzymałych siatek. Meble tego typu sprawdzają się idealnie na niewielkich balkonach i tarasach, są chętnie wybierane przez właścicieli ogródków letnich.

Technorattan znany jest Polakom od dawna, jednak dopiero od kilku lat mogą oni wybierać meble i kolekcje o wysokiej estetyce, tworzone przez doświadczonych projektantów. Technorattan, ze względu na nieporowatą strukturę, jest prosty w czyszczeniu i wysoce odporny na uszkodzenia.

Kalinowski@chuck.com.pl