Jak sprawić by urodziny dziecka były wyjątkowe?

Urodziny dla każdego dziecka są bardzo ważne. Lubią je świętować, bo czują się w tym dniu wyjątkowe oraz dostają prezenty. Często z tej okazji rodzice organizują im przyjęcia urodzinowe, które są okazją do doskonałej zabawy. Warto więc dołożyć starań, aby sprawić, że urodziny dziecka będą wyjątkowe, przez co sprawią mu ogromną radość.

W rodzinnym gronie

Niestety rodzice często zapominają, że tak na prawdę nie liczą się rodzaje i liczebność atrakcji, jakie dziecku zapewnimy w dniu jego urodzin. Nie powinno mieć również znaczenie czy dawane dziecku prezenty są bardzo drogie i modne. Tak na prawdę liczy się czas spędzony z dzieckiem. Obecnie większość z nas jest zapracowana i zabiegana, przez co zmęczona i często przytłoczona codziennymi obowiązkami. Nie ma wystarczająco dużo czasu na wspólne rozmowy, zabawy czy wycieczki z dzieckiem.

Warto więc wykorzystać okazję, jaką są urodziny dziecka na chwilę wytchnienia i spędzenia tego czasu w rodzinnym gronie. Warto zaplanować wspólną wycieczkę do miejsca, które dziecko chciało zobaczyć, odpowiadające jego zainteresowaniom – np. zoo, muzeum, warsztaty. Można również wybrać się na wspólny seans do kina. Możliwości jest na prawdę dużo i wcale nie muszą wiązać się z dużym wydatkiem czy być kłopotliwe pod względem organizacyjnym. Z całą pewnością będzie to czas mile z dzieckiem spędzony, który sprawi mu radość i pokaże, że jest ważne i kochane.

Wyjątkowe menu

Dla pokreślenia wyjątkowości okazji warto przygotować specjalne urodzinowe menu. W zależności od możliwości może to być pyszny rodzinny obiad, kolacja czy urodzinowe ciasto. Niezależnie od tego, czy gotowanie jest dla nas łatwe czy trudne, warto podjąć to wyzwanie i przygotować coś uwielbianego przez dziecko ale i wyjątkowego – choćby dekoracyjnie podanego. Jeśli z jakiś powodów nie może być to posiłek samodzielnie przygotowany, można skorzystać z ofert wielu restauracji i wybrać się w ciekawe miejsce, gdzie serwowane są na przykład regionalne potrawy.

Prezent od serca

Jest rzeczą oczywistą, że najlepszy prezent to taki dany od serca. W przypadku dzieci powinno mieć to szczególne znaczenie. Nie warto obdarowywać ich mnóstwem zabawek, czy drogich prezentów, bo będą się dla nich liczyć jedynie rzeczy materialne. A przecież nie o to chodzi. Powinny doceniać wartość prezentu nie po jego cenie, ale po wartościach niematerialnych – po tym, że został zrobiony, wyszukany z myślą o nich jako wyraz miłości i troski. Mogą to być drobiazgi, ale dane od serca będą najlepszym prezentem.

Artykuł przygotowany we współpracy z Uniwersytetem Rozwoju

Kalinowski@chuck.com.pl