Jak skutecznie zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym?

Celem każdej firmy prowadzącej sklep internetowy jest stałe, regularne zwiększanie sprzedaży, pozyskiwanie nowych klientów i docieranie do coraz większej liczby osób zainteresowanych kupnem jej produktów. Jak to zrobić przy możliwie niskich kosztach, by jednocześnie rosła rozpoznawalność marki w sieci, ilość odwiedzających i robionych przez nich zakupów, ale by i nie topniała przy tym płynność finansowa firmy? Jak wybierać metody promocji i reklamy, żeby przynosiły one realne efekty, a nie były tylko cyferkami statystyk, które nie przekładają się na sprzedaż?

Skuteczna reklama dźwignią handlu

Mówi się, że reklama jest dźwignią handlu, ale tak naprawdę jest nią tylko skuteczna reklama! Firmy rokrocznie wydają olbrzymie środki na to, by lepiej zaistnieć w świadomości potencjalnych klientów: kupują reklamy w telewizji, gazetach, na dziesiątkach różnych portali internetowych, stawiają na billboardy reklamowe i ulotki. Koszty takich wydatków promocyjnych są ogromne, ale niestety rzadko można zmierzyć ich faktyczną skuteczność jeśli chodzi o sprzedaż. Przedsiębiorcy borykają się z tym, że mimo dużego nakładu środków na promocję, nie wiedzą, która z nich tak naprawdę przyprowadziła do firmy nowych klientów. Znalezienie więc takiej drogi reklamy, której skuteczność będzie mierzalna wprost, a nie pośrednio, wydaje się być kluczem. I tu na plan wchodzi opcja wykorzystania reklamowego tzw. sieci afiliacyjnych, jak np. https://shopeneo.network/. To właśnie ta forma reklamy pozwala co do jednego klienta zmierzyć efektywność prowadzonej kampanii i sens wydawanych na nią środków!

Sieci afiliacyjne – korzyści dla przedsiębiorców

Sieci afiliacyjne to szczególnego rodzaju platformy, które łączą ze sobą przedsiębiorców szukających sprawdzonej i nisko-kosztowej reklamy z blogerami, portalami i influencerami, którzy chętnie pomogą w promocji firmy, oczywiście mając z tego konkretne, finansowe korzyści. O tym jak zwiększyć sprzedaż poprzez sieci afiliacji można szerzej poczytać tutaj: https://shopeneo.network/jak-zwiekszyc-sprzedaz/ ale podstawowe zasady są proste. Przedsiębiorca wydaje pieniądze nie na reklamę o nieokreślonej efektywności, a na prowizję za konkretną sprzedaż.
Influencerzy promują na swoich kanałach, FB, instagramie, tik toku czy innych social mediach jego produkty, używając do tego specjalnego linka. W momencie gdy ich followersi zdecydują się na zakup i rzeczywiście go opłacą, wówczas od tego konkretnego zakupu przedsiębiorca da im prowizję! Pomoże w tym link, który wskaże, że to właśnie dzięki działaniom danego blogera została wygenerowana sprzedaż w sklepie internetowym. Układ i współpraca dwóch stron w tej formie wydaje się być wręcz niemal idealny. Obie strony korzystają, a przedsiębiorca nie musi zatrudniać na etat blogerów, nie ponosi dodatkowych kosztów związanych z ich pracą, nie interesuje go to jak, ani gdzie promują produkty, a zajmuje się jedynie rozliczeniem prowizji za sprzedaż. Wystarczy, że zapisze swój sklep do sieci afiliacyjnej, a później może już czekać na zyski, nie martwiąc się opłatami za nieskuteczne reklamy.

Kalinowski@chuck.com.pl