Jak skutecznie odnowić skórzaną tapicerkę w samochodzie?

Skórzane fotele w samochodzie mają to do siebie, że z biegiem lat niestety pojawiają się na nich mniejsze lub większe uszkodzenia, których naprawienie może przysporzyć naprawdę wiele problemów. W dzisiejszych czasach porządna farba do skóry samochodowej jest najlepszym sposobem na rozwiązanie tego dość niewygodnego problemu.

Własnoręczna naprawa ubytków

Dzięki nowoczesnym środkom możemy samodzielnie naprawić zużytą tapicerkę, bez żadnych większych umiejętności oraz specjalistycznego sprzętu. Skórzana tapicerka ma to do siebie, że z biegiem lat lubi pękać i co najgorsze dość szybko wyciera się na wierzchni nie tylko lakier, ale również kolor bazowy.

Aby samodzielnie odnowić fotel wystarczy nam zwykła farba do skóry samochodowej, dzięki której nasza tapicerka posłuży nam o wiele dłużej i co najistotniejsze będzie pięknie się prezentować, nawet po bardzo wielu latach użytkowania.

Jak odnowić skórzany fotel?

W pierwszej kolejności musimy pamiętać o tym, aby bardzo dokładnie przetrzeć całą tapicerkę. Najlepiej do tego celu wykorzystać specjalną włókninę ścierną, dzięki której powierzchnia skóry błyskawicznie zmatowieje. Oczywiście należy pamiętać o tym, aby trzeć bardzo delikatnie inaczej można zniszczyć faktury naszej tapicerki. Kierowcy muszą pamiętać również o tym, aby bardzo dokładnie odtłuszczać skórę. W tym celu możemy wykorzystać zwykły zmywacz do skór, albo profesjonalny odtłuszczacz. Czynność ta odgrywa bardzo ważną rolę, ponieważ jeżeli zostanie źle wykonana, to nowa farba do skóry samochodowej będzie bardzo szybko się ścierać.

Po dokładnym odtłuszczeniu oraz zmatowieniu skóry musimy upewnić się jeszcze, czy nasza tapicerka nie ma żadnych ubytków. Wszelkie ubytki i pęknięcia należy dokładnie uzupełnić specjalną płynną skórą.

Nakładanie farby bazowej

Ostatnim kluczowym krokiem w celu odnowienia skórzanych foteli samochodowych jest oczywiście nałożenie bazowej farby. Najlepiej wykonać to za pomocą zwykłej gąbki, dzięki której dokładnie wetrzemy farbę w skórkę. Czynność tą należy powtórzyć kilkakrotnie (w zależności od uszkodzenia naszej tapicerki samochodowej). Specjaliści zalecają, aby nakładać minimum trzy warstwy bazy, dzięki czemu uzyska się satysfakcjonujące wyniki. Pamiętać należy także o tym, że każdą nową warstwę, należy położyć dopiero aż wcześniejsza wyschnie.

Na samym końcu można nałożyć również w identyczny sposób lakier bezbarwny. Tutaj również musimy bardzo dokładnie się upewnić, czy bazowa farba do skóry samochodowej dokładnie wyschła.

Farbę do skóry kupisz na Lakiery24.com

Kalinowski@chuck.com.pl