Jak przygotować dom na obecność małego brzdąca?

Jak przygotować się na zmiany, które nastąpią w naszym życiu, kiedy zagości w nim ta najważniejsza na całym świecie osoba, czyli dziecko? Bycie rodzicem, zwłaszcza pierwszy raz, to przygoda i doświadczenie, którego nic nie opisze. Nie można się do niego przygotować w zupełności. Ale warto odpowiednio urządzić dom, żeby wykonywanie tego najtrudniejszego zadania, jakim jest wychowywanie malucha, okazało się łatwiejsze.

Barierka na schody

Kiedy za nami już pierwsze miesiące z dzieckiem, kiedy zbliża się ono do końca niemowlęcego etapu, pojawiają się kolejne niebezpieczeństwa. Spokojnie leżący do tej pory maluch zaczyna samodzielnie się przemieszczać. Turlając się, raczkując, no i w końcu chodząc po całym mieszkaniu. To najwyższa pora, żeby w domu na takim etapie pojawiła się też barierka na schody. Dzięki temu rozwiązaniu będzie można otworzyć dziecku kolejne pomieszczenia bez obawy, że spadnie ono ze schodów. Maluch będzie mógł częściowo poza kontrolą wędrować między pokojami, kiedy zabezpieczymy schody bramką.

Zabezpieczenia na szafkach

Sprytne rozwiązania warto zastosować także na szafkach, w których trzymamy niebezpieczne bądź wartościowe rzeczy. W tym celu najlepiej wybrać zestaw solidnych zabezpieczeń, które uniemożliwią dziecku otworzenie szafek.

Zabezpieczenia na kantach

W domu, w którym jest dziecko zaczynające naukę chodzenia, na pewno niezastąpione okażą się zabezpieczenia na kanty. Najbardziej potrzebne będą na rogach stołów czy szafek, które znajdują się na wysokości dziecięcej główki.

Kalinowski@chuck.com.pl