Jak przechowywać rower?

Znalezienie odpowiedniego miejsca na rower w niewielkim mieszkaniu jest niemałym wyzwaniem. Zwłaszcza, jeżeli naprawdę musimy liczyć się z każdym metrem kwadratowym powierzchni. Teoretycznie przed większością bloków znajdują się stojaki na rowery, ale każdy wie, że nie jest to najbezpieczniejszy sposób przechowywania jednośladu.

Ciekawe i funkcjonalne rozwiązanie

Coraz więcej osób decyduje się na podwieszanie roweru, co nie tylko rozwiązuje sam problem, gdzie powinien być przechowywany, ale dodatkowo jest naprawdę dobrym rozwiązaniem.Po pierwsze, dzięki podwieszeniu roweru na ścianie lub suficie możemy zaoszczędzić sporo miejsca w mieszkaniu.
Drugim atutem wieszaków na rowery jest to, że rower zamocowany w ten sposób staje się bardzo ciekawym elementem wystroju. Ponadto zawieszanie i zdejmowanie roweru nie jest specjalnie trudne i każdy może sobie z tym poradzić.

Tradycyjnie i skutecznie

Wszyscy wiemy, jak wyglądają stojaki na rowery, ale nie każdy uświadamia sobie, że taki stojak świetnie sprawdzi się do przechowywania rowerów również w domu czy w piwnicy. Warto zauważyć, że coraz więcej sklepów z akcesoriami rowerowymi ma w swojej ofercie stojaki, które są niezwykle ekonomicznym i wygodnym rozwiązaniem.
Dodatkową zaletą, jaką mają stojaki na rowery jest fakt, że dzięki nim możemy przechowywać więcej niż jeden rower. W sytuacji, kiedy w mieszkaniu każdy ma własny rower, jest to zdecydowanie najrozsądniejsze rozwiązanie.

Gdzie kupić?

Zarówno stojaki na rowery, jak i wieszaki na nie, są dostępne w sklepach z akcesoriami rowerowymi. Zdecydowanie najrozsądniej byłoby najpierw ”rozejrzeć się” po internetowych półkach, gdyż może okazać się, że cena za ten sam model stojaka będzie zdecydowanie niższa niż gdyby był on zakupiony w sklepie stacjonarnym.
Oczywiście bardziej designerskie i kolorowe stojaki na rowery znajdziemy raczej w sklepach internetowych, ale również stacjonarnie może udać się nam znaleźć coś naprawdę wartego uwagi. Na pewno warto poświęcić chwilę czasu i znaleźć idealne rozwiązanie.

Tekst przygotowany we współpracy z Calus-P

Kalinowski@chuck.com.pl