Jak mądrze kupić materac na wymiar?

Jak mądrze kupić materac na wymiar?

Kupno materaca jest dzisiaj prostsze niż kiedykolwiek – mamy do wyboru nie tylko wiele interesujących modeli i nowoczesne technologie, ale i możliwość kupowania w sieci. Zanim jednak wpadniemy w wir zakupów warto dowiedzieć się, co obecnie proponują nam producenci oraz jakie rozwiązania warto wykorzystać.

Jakie materace kupowane są obecnie najczęściej?

Wśród najczęściej kupowanych materacy wymienia się przede wszystkim materac na wymiar. Coraz więcej osób decyduje się na stworzenie łóżka drewnianego na konkretny wymiar, który pasować będzie do konkretnej sypialni.

Materace piankowe, kieszeniowe, lateksowe…

Wybór materaców jest olbrzymi – zanim zdecydujemy się na konkretny model powinniśmy poznać parametry najbardziej cenionych modeli. Zdecydowanie najpopularniejszym i najbardziej atrakcyjnym cenowo jest materac piankowy, w którego wnętrzu znajdziemy piankę materacową, piankę wysokoelastyczną, czasami również maty kokosowe. Dzięki piance wysokoelastycznej materac jest nie tylko sprężysty, ale również doskonale wentylowany. Wewnątrz struktury pianki znajdują się liczne kanaliki, które sprzyjają lepszej cyrkulacji powietrza. Materace piankowe chętnie wybierane są jako podłoże do łóżeczek dziecięcych. Zastosowanie w nich mat kokosowych czy też trawy morskiej sprawia, że minimalizowana jest wilgoć wewnątrz, co przekłada się na większą higienę snu.

Materace kieszeniowe są chętnie kupowane przez użytkowników ceniących wysoki komfort i doskonałe parametry. W przypadku materaców kieszeniowych stosowane są sprężyny bonellowe, nie połączone ze sobą. Co to znaczy? Materac ugina się punktowo, wyłącznie w miejscu nacisku. Sprężyny pracują niezależnie od siebie, dodatkowo każda z nich jest umieszczona w osobnej, materiałowej kieszonce, co przekłada się na ich cichą pracę. Wiele z modeli materacy kieszeniowych na stronie studiomaterace.pl uzupełnionych jest pianką termoelastyczną VISCO. Ta specjalistyczna struktura dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika – pod wpływem ciepła ciała mięknie ona w miejscach styku, delikatnie otulając i zapewniając wysoki komfort.

Materace lateksowe to interesująca nowość – wewnątrz znajdziemy zazwyczaj klasyczne sprężyny zamknięte w materiałowych kieszeniach, jednak zarówno z góry jak i z dołu otula je pianka lateksowa. Jak lateks wpływa na nasz sen? Przede wszystkim tworzywo to odznacza się wysoką elastycznością, przez co materac jest niezwykle wygodny. Zastosowanie lateksu w materacach znacząco zmniejsza ryzyko alergii – jest to więc idealne rozwiązanie dla osób wrażliwych na drobnoustroje czy kurz. Dzięki porowatej strukturze lateksu możliwe jest także poprawienie cyrkulacji powietrza wewnątrz materaca, przez co minimalizowane jest ryzyko gromadzenia się wilgoci.

Strona zimowa i letnia – co to oznacza?

Wiele osób zastanawia się, co oznaczają strony letnia i zimowa w przypadku materaców. Odpowiedź jest bardzo prosta – w zależności od strony materac posiada nieco inne parametry. W przypadku strony letniej producenci stawiają na lepszą cyrkulację powietrza i wentylowanie skóry użytkownika. Strona zimowa jest nieco bardziej miękka – wynika to z zastosowania pianki termoelastycznej, która w zetknięciu z ciepłem ciała mięknie i delikatnie je otula.

Co z pokrowcami?

Aby zapewnić maksimum wygody użytkownikom pokrowce są dzisiaj tworzone ze trwałych, ale i przyjemnych w dotyku tkanin bawełnianych. Tworzywa takie są odporne na wnikanie wilgoci czy brudu, można je ściągać i prać w pralkach automatycznych.

Kalinowski@chuck.com.pl