Inspirujące ubrania do jazdy konnej

Na czym opiera się współczesna moda? Na kolorze, fakturze i na fasonie? Tak, ale głównie polega na szukaniu inspiracji. Na dążeniu do oryginalności. Na przekształcaniu kanonu i wydobywaniu nowych motywów i wzorów z różnych miejsc, które mają swoje modowe porządki. Nowoczesny projektant musi mieć oczy szeroko otwarte, żeby dostrzegać inspiracje wszędzie tam, gdzie pojawiają się ciekawe zestawienia kolorów i fasonów. Musi także mieć otwarty umysł, żeby wykorzystywać znane wzory w odkrywczy sposób.

Modowe inspiracje ze stadniny

Ubrania do jazdy konnej mają swój niepowtarzalny charakter. Wyróżniają się wzorami, krojem, kolorystyką, sposobem noszenia. Nic dziwnego, że nowocześni projektanci tworzą wiele wariacji na ich temat. Dekonstruują klasyczne bryczesy, kamizelki i koszulki jeździeckie. Nawiązują chętnie do oficerek i sztybletów.

Buty mają chronić nogę jeźdźca przed otarciem i dobrze ją trzymać w strzemieniu. Ten krój sprzyjający wygodnej jeździe powtarza się w fasonach, które nie są przeznaczone do zadań sportowych, ale do chodzenia na co dzień oraz od święta. Oficerki i sztyblety to często obuwie niezwykle eleganckie. Wykonane z najlepszej skóry. Odpowiednie do łączenia z wytwornymi strojami.

Inspiracje od Pikeur

Ubrania do jazdy konnej, które mogą inspirować nie tylko osoby czynnie uprawiające jeździectwo znajdziemy tutaj: equishop.com.

Wielu inspiracji dostarcza, prezentowana w Equishop, marka Pikeur. Ich kolekcje świadczą o tym, że ubrania do jazdy konnej nie tylko inspirują, ale same są efektem inspiracji płynących z różnych źródeł. Doskonale łączą wygodę, estetykę klasycznych ubrań jeździeckich z oryginalnymi transformacjami modowymi. Przykładem takiego nowoczesnego połączenia są na przykład damskie bryczesy Darjeen Jeans Gripod Pikeur.

Kalinowski@chuck.com.pl