Idealne dodatki do strefy wypoczynkowej

Stworzenie własnej strefy relaksu przy domu czy na tarasie to dzisiaj niezwykle prosta rzecz. Do dyspozycji mamy nie tylko szeroki wybór nowoczesnych mebli outdoorowych, ale także liczne dodatki, takie jaka parasole ogrodowe, kosze na poduszki, donice, pergole. Wybór konkretnych rozwiązań pomoże nam stworzyć wyjątkowe miejsce wypoczynkowe, z którego korzystać będą wszyscy domownicy.

Wygoda na świeżym powietrzu

W strefie relaksu najważniejsze okażą się meble ogrodowe. Tych szukać najlepiej u znanych producentów. W szerokiej ofercie zaproponują nam oni klasyczne zestawy wypoczynkowe, jak i komplety składające się ze stołów obiadowych i wygodnych foteli czy krzeseł. W zależności od naszych potrzeb wybierzmy komplet, który pozwoli na odpoczywanie czy też wspólne spożywanie posiłków. Poprzez odpowiednią aranżację taras czy ogród mogą też posłużyć do przyjmowania gości czy nawet do pracy!

Parasole ogrodowe – jakie wybierać?

Szeroki wybór parasoli ogrodowych sprawia, że podjęcie szybkiej decyzji nie jest proste. Znacząco zmieniła się również technologia ich projektowania: dzisiaj parasole zachwycą nas nie tylko doskonałymi parametrami technicznymi, ale też pięknym wyglądem.

Nowoczesne parasole ogrodowe posiadają stelaże wykonane z aluminium malowanego proszkowo. Takie rozwiązanie sprawia, że stelaż odporny jest na działanie wody, pojawianie się ognisk rdzy. Na stelażach osadzone są obszerne czasze tworzone najczęściej z tkanin poliestrowych. Czasza ochroni nas przed silnym promieniowaniem UV, jest wodoodporna, nie chłonie kurzu. Czasze mogą być regulowane w jednej lub w dwóch płaszczyznach.

Kupując parasol niezbędna jest podstawa pod parasol. Te dedykowane są zarówno do wkopania w ziemię, jak i do użytkowania na gładkich powierzchniach tarasu czy balkonu. Wśród podstaw znajdziemy również klasyczne podstawy krzyżowe.

Kalinowski@chuck.com.pl