Idealna lodówka do zabudowy – cechy

Lodówka to bodaj najważniejszy element wyposażenia kuchni. To jednocześnie sprzęt czysto użytkowy, który nie musi odznaczać się szczególną urodą, ale z założenia powinien służyć bezawaryjnie przez kilka lat i należycie spełniać swoje funkcje. Wybór lodówek w sklepach przyprawia o zawrót głowy. Jak wybrać właściwą taką, która spełnia podstawowe kryteria użyteczności? W rankingu najlepszych produktów przodują lodówki, które spełniają następujące kryteria:

Klasa energetyczna urządzenia

Świadomi konsumenci wybierają urządzenia ekonomiczne i ekologiczne – takie, które pochłaniają jak najmniejszą ilość energii i nie generują zbędnych kosztów. Lodówki należące do najwyższej klasy energetycznej oznaczone symbolami: A+, A++ oraz A+++ to urządzenia nowoczesne, wydajne i oszczędne.

Typ zamrażalnika

Zamrażalnik może być usytuowany u góry komory chłodzącej lub na dole. Ranking najlepszych lodówek do zabudowy (https://www.bomi.pl/ranking-lodowek-do-zabudowy-top-10-najlepszych-modeli/) wskazuje, że klienci częściej wybierają tę drugą opcję. O wyborze decydują aspekty praktyczne – komora chłodząca jest częściej wykorzystywana, więc powinna być w zasięgu dłoni.

Jeden czy dwa agregaty

W wysokiej klasy urządzeniach chłodziarka i zamrażalnik są obsługiwane przez 2 różne agregaty. To praktyczne rozwiązanie, które umożliwia, jeśli zajdzie taka potrzeba odłączenie jednej z komór. Dodatkowy agregat przydaje się w sytuacji awarii drugiego.

Funkcjonalność

Na funkcjonalność urządzenia wpływ mają różne elementy – od wyposażenia (liczba półek, schowki) po dodatkowe tryby i systemy, które rzutują na komfort korzystania z urządzenia. Ranking lodówek do zabudowy otwierają modele ciche, wyposażone w system No Frost oraz funkcje, które umożliwiają szybkie zamrażanie i chłodzenie oraz wakacyjną, która pozwala na odłączenie komory chłodzącej w trakcie nieobecności gospodarza.

 

Kalinowski@chuck.com.pl