Gdzie pojechać na wakacje?

Wakacje to ten czas, który traktujemy z namaszczeniem. Te kilkanaście dni ma nam naładować akumulatory na długi cały rok. Tylko czy to jest możliwe i jakie wakacje wybrać, by być z nich zadowolonym?

Jak wybrać idealny sposób spędzenia czasu?

Zastanówmy się najpierw, co tak naprawdę lubimy robić. Co sprawia nam prawdziwą przyjemność? Czy jest to sport, czytanie książek, wystawy kulturalne, czy może czas poświęcony na błogie lenistwo. Te wszystkie czynniki wpłyną na to, jaki typ wakacji wybierzemy.

Raz długie wakacje, czy kilka krótkich

Naszego urlopu nie musimy brać od razu całego. Możemy podzielić go na kilka mniejszych części i robić sobie wakacje co parę miesięcy. To rozwiązanie jest idealne dla tych, którzy lubią intensywnie spędzać czas, a wyznacznikiem dobrych wakacji nie jest czas ich trwania, a jakość. Kilka krótkich przerw także naładuje nasze akumulatory, sprawi, że oderwiemy się od świata i wrócimy do pracy pełni energii. Co nadaje się na krótki wyjazd? Weekend w innym mieście, weekend w spa nad morzem, czy zwiedzanie pobliskiego miasta- możliwości jest naprawdę wiele.

Z kimś, czy samemu?

Samotne wakacje nie są za dobrze postrzegane, ale każdy, kto na takich był je sobie chwalił. To my decydujemy jak będziemy spędzać czas. Czy będziemy spać do 12, gdzie zjemy obiad, a także jakie miejsca zwiedzimy. Nic nam niczego nie narzuca, nie musimy iść na kompromisy, bo i po co? Takie doświadczenie także może być bardzo odprężające i relaksujące. To dobra nauka dla nas- nie zawsze musimy być z kimś, czasami warto po prostu pobyć tylko ze sobą. Nic dziwnego, że w takich miejscach jak spa nad morzem coraz popularniejsze są pokoje jednoosobowe i specjalna oferta dla osób, które przyjeżdżają same.

W małej grupie, czy w dużej

To wszystko zależy od naszych preferencji. Niektórzy na takich wyjazdach z większą grupą będą czuć się jak ryba w wodzie, a inni będą cierpieli niewyobrażalne katusze. Gdy chcemy spokoju i wakacji na własnych warunkach po prostu wybierzmy się samemu- odwrotnie, gdy planujemy spędzić miło czas ze znajomymi- wtedy im więcej tym lepiej.

Zaplanujmy wakacje tak, by odpowiadały naszym potrzebom. Niech będą jak przepiękna sukienka- skrojone na miarę. Nie idźmy na przesadne kompromisy i zaplanujmy te wakacje pod siebie. To czas dla nas, to my mamy wypocząć, zrelaksować się i odstresować. Nie ma nic gorszego, niż wakacje, które z żaden sposób nas nie cieszą- a co najgorsze dodatkową się na nich stresujemy. Po co nam to? Z pewnością po tak spędzonym czasie nie wrócimy zrelaksowani do pracy, obowiązków domowych, czy codziennych czynności. Wprost przeciwnie- będzie gorzej niż było.

Pokoje nad morzem w ekskluzywnym hotelu starydziwnow.pl – spa nad morzem

Kalinowski@chuck.com.pl