Element wyposażenia narciarskiego dbający o bezpieczeństwo narciarza

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z narciarstwem mogą nie zdawać sobie sprawy z tego, że oprócz nart bardzo ważne jest także pozostałe wyposażenie. Niezwykle istotne są także buty, kijki oraz wiązania narciarskie. Aby jak najlepiej zadbać o swoje bezpieczeństwo, dobrze jest wybierać produkty cenionych producentów.

Wiązania narciarskie – ważny element wyposażenia

Wiązania służą do przypinania nart do butów narciarskich. Jest to niezwykle ważny element wyposażenia, ponieważ musi dobrze przytrzymywać narty, a jednocześnie posiadać odpowiedni mechanizm, który zadba o uwolnienie nogi w razie upadku. Takie rozwiązanie pozwala na uniknięcie poważnych urazów.

Wiązania powinny być więc jak najlepszej jakości, dlatego lepiej jest wybierać znanych i cenionych producentów. Jednym z nich jest firma Atomic, która powstała w roku 1955 i została przejęta w 1994 przez obecnie największego na świecie producenta sportowego Amer Sports Group. Marka słynie z innowacyjnych rozwiązań, a jej produkcja jest przyjazna dla środowiska.

Konstrukcja wiązań narciarskich i ich rodzaje

Wiązania narciarskie składają się z dwóch części – przedniej i tylnej. Pierwsza z nich jest odpowiedzialna za przytrzymywanie czubka buta, a druga przywiązuje piętę do nart.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wiązań, które różnią się od siebie kilkoma rzeczami. Przede wszystkim przeznaczeniem – służą do różnych dyscyplin sportowych, konstrukcją oraz zasadą działania.

Są także dostępne modele dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z narciarstwem oraz dla tych, którzy zajmują się nim w sposób profesjonalny. Bez względu jednak na poziom, warto zainwestować w dobre jakościowo wiązania, bo to one w dużej mierze dbają o bezpieczeństwo narciarza.

Wiązania narciarskie Atomic – funkcjonalność i najwyższa jakość

Firma Atomic obecnie produkuje około 600 tysięcy par nart rocznie i jest jednym z najbardziej znanych producentów sprzętu narciarskiego. Oferuje produkty zarówno dla początkujących, jak i dla profesjonalistów. Wiązania narciarskie atomic znane są z dużego stopnia regulacji, który umożliwia idealne dopasowanie do rozmiaru obuwia, a także rodzaju i ukształtowania terenu oraz preferowanego stylu jeżdżenia.

Wyposażone są w nowoczesne technologie, takie jak Fullflex, Variozone, Height adjustment czy Backward Release, które zwiększają komfort użytkowania i bezpieczeństwo narciarza. Niektóre modele wiązań narciarskich Atomic posiadają dodatkowo możliwość regulacji środka ciężkości, co wpływa na osiąganie jeszcze lepszych rezultatów z jazdy.

Kalinowski@chuck.com.pl