Eleganckie dłonie i stopy

Zadbane dłonie to wizytówka każdej kobiety. W lecie dodatkowo pokazujemy także stopy. Z tego względu warto znaleźć czas na wizytę u kosmetyczki lub stylistki, która fachowo zajmie się naszymi paznokciami zarówno u dłoni jak i u stóp. Najbardziej ekonomicznym zabiegiem jest zwykły manicure i pedicure w Warszawie i każdym innym mieście. Jego wykonanie trwa około godziny i sprawi, że dłonie oraz stopy niewielkim nakładem kosztów będą się prezentowały elegancko oraz wyglądały ładnie przez około tydzień.

Dobra kosmetyczka

Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniej osoby, która zajmie się naszymi dłońmi i stopami w zakresie, jakim jest manicure i pedicure. Najlepiej wejść do sieci i wpisać do wyszukiwarki słowa takie jak: manicure pedicure warszawa. W ten sposób znajdziemy salon kosmetyczny w dogodnej dla siebie lokalizacji.

Ponadto w internecie można poczytać opinie klientek na temat samych zabiegów oraz poszczególnych profesjonalistów , którzy się nimi zajmują. Dzięki temu na pewno dokonamy dobrego wyboru. Jeżeli nie dysponujemy dostępem do internetu, to w prasie lokalnej również należy szukać ogłoszeń typu: manicure pedicure warszawa.

Na czym polega zabieg?

Kosmetyczka najpierw odsunie skórki na paznokciach dłoni i stop a następnie spiłuje je nadając odpowiedni kształt. Potem pomaluje na wybrany przez nas kolor. By był trwały, nałoży także top.

Do pracy najlepiej sprawdzą się barwy mniej krzykliwe, takie jak beż czy rozbielony róż, ale jeżeli wybieramy się na wakacje, to można postawić na czerwień czy nawet zieleń, szczególnie na paznokciach u stóp.

Pielęgnacja

Kolejnym krokiem będzie nałożenie maski odżywczej oraz masaż dłoni stóp. Od kosmetyczki dostaniemy również zalecenia odnośnie pielęgnacji domowej. Na przykład, by zachować na dłużej efekt, jaki dał nam manicure i pedicure, najlepiej prace domowe wykonywać w rękawiczkach, zaś stopy codziennie kremować, nie zapominając o paznokciach.

Dzięki nawilżeniu stają się one elastyczniejsze, zaś lakier dłużej się na nich trzyma. Tak wypielęgnowane paznokcie będą zdobić nasze dłonie i stopy lepiej niż biżuteria i drogie buty.

Tekst powsta we współpracy z Instytutem zdrowia i urody Medica SPA

Tags

Kalinowski@chuck.com.pl