Domy wykonane z drewna

Jeśli poszukuje się takich projektów domów, które można zrealizować w krótkim czasie, warto wziąć pod uwagę domy wykonane z drewna. Są one również znacznie tańsze od murowanych, a przy tym można je zbudować samodzielnie.

Krótki czas budowy

Budynki z drewna stawia się w ekspresowo krótkim terminie. W zależności od wielkości taki budynek można postawić od kilkunastu dni do trzech miesięcy. W dodatku budowę takiego domu można rozpocząć praktycznie o każdej porze roku.

Jedyną mokrą pracą, jaką wykonuje się podczas budowy takich domów, jest wylanie fundamentów. Ze względu zaś na to, że konstrukcja takich budynków jest bardzo lekka, mniej środków przeznacza się na wylanie fundamentów, gdyż nie muszą być one aż tak grube i solidne, jak to ma miejsce w przypadku domów murowanych.

Możliwość modyfikacji konstrukcji

Stawiając domy szkieletowe, wybiera się projekt, który będzie dobry na możliwości finansowe w danym terminie. Natomiast, jeśli będzie w przyszłości potrzeba modyfikacji konstrukcji, bez trudu będzie można ją wykonać, nie ponosząc przy tym zbyt dużych kosztów.

Jest to więc idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą wybudować niewielki dom na większej działce, by w przyszłości poszerzyć jego ściany, wykorzystując optymalnie całą powierzchnię dostępnego terenu. Ze względu na to, że cały dom jest wykonany z drewna, dokupienie materiału nie będzie wiązać się z dużymi kosztami, a przebudowę będzie można również wykonać samodzielnie.

Zdrowy dom z drewna

Nie można też zapominać o tym, że domy wykonane z drewna są przede wszystkim zdrowe. Drewno jest materiałem, który oddycha, co też ma miejsce wewnątrz budynku, który dodatkowo zapewnia mieszkańcom przyjazny mikroklimat.

Wybierając budowę domów z drewna warto też pamiętać o tym, że jest to materiał, który się przetwarza, a nie wytwarza. Jest on w stu procentach odnawialny, a co za tym idzie w pełni ekologiczny. Budynki z drewna wybudowane w odpowiedniej technologii zapewniają minimalne straty ciepła. Są one także odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne, w tym na niskie temperatury.

Tekst powstał we współpracy z firmą Modernbud oferującą domy w Legnicy

Kalinowski@chuck.com.pl