Domy szkieletowe dla wymagających inwestorów

Od kilku lat sukcesywnie rośnie zainteresowanie budownictwem szkieletowym. Coraz większa rzesza inwestorów rezygnuje z budowy kosztownych i skomplikowanych budynków z cegły na rzecz domów wnoszonych w technologii budownictwa lekkiego. Dlaczego na pustych działkach jak grzyby po deszczu wyrastają domy szkieletowe? Sprawdź!

Ekologicznie, tanio, wygodnie, szybko

Budowane z drewnianych prefabrykatów konstrukcje wyróżniają się bardzo dobrymi parametrami. Zapewniają optymalny komfort cieplny przez cały rok, ich ogrzanie nie wymaga dużych nakładów finansowych. Aby zrealizować marzenie o zamieszkaniu w swoich własnych czterech ścianach zlokalizowanych w zacisznej, podmiejskiej okolicy, nie musisz wiązać się z bankiem olbrzymim kredytem na dwadzieścia pięć lat. Realizacja projektu w technologii szkieletowej może być nawet kilkukrotnie niższa niż budowa domu murowanego. Co ważne, ze względu na brak tak zwanych „robót mokrych”, prace mogą ruszyć w dowolnym momencie w ciągu roku i nie trwają zazwyczaj dłużej niż cztery miesiące.

Czym zajmuje się producent domów szkieletowych?

Firmy wyspecjalizowane w wąskiej dziedzinie budownictwa lekkiego (takie jak producent domów szkieletowych Mawit) świadczą kompleksowe usługi, począwszy od tworzenia projektów, poprzez prowadzenie tartaków, na budowie i wykańczaniu domów kończąc. Większość tego typu firm oferuje domy w stanie surowym lub deweloperskim. Dzięki samodzielnemu dostarczaniu surowca (drewno używane do budowy domów szkieletowych musi być specjalnie suszone i obrabiane) i znajomości nowoczesnych technik od podszewki, domy są trwałe, solidne i tanie w eksploatacji. Chcesz nieco zmienić projekt prezentowany w katalogu? Żaden problem – wykonawca weźmie pod uwagę Twoje sugestie i naniesie odpowiednie poprawki.

Kalinowski@chuck.com.pl