Domy kanadyjskie Mawit: jakie mają zalety?

Domy szkieletowe określane również kanadyjskimi są niezwykle popularne głównie w Kanadzie oraz Stanach Zjednoczonych. U nas ich popularność nieustannie rośnie, co jest wynikiem szeregu zalet takiego sposobu budowania. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety domów kanadyjskich, pokazując, że domy kanadyjskie Mawit to naprawdę dobry wybór.

 

Czas budowy

To dla wielu osób największa zaleta domów kanadyjskich. Czas budowy jest w ich przypadku naprawdę bardzo krótki. Całkiem duży dom można postawić zaledwie w kilka dni. Warto pamiętać, że im krócej budujemy dom, tym koszt budowy będzie niższy. Stawiając na kanadyjczyka, można w związku z tym naprawdę sporo zaoszczędzić.

Koszty

Osoby, które decydują się na dom budowany technologią szkieletową mogą być pewne, że ostateczny koszt budowy będzie zdecydowanie niższy niż w przypadku tradycyjnych domów. To kolejny plus, który sprawia, że popularność kanadyjczyków nieustannie rośnie.

Sucha technologia

Domy szkieletowe budowane są w tak zwanej technologii suchej. Niezbędny jest tylko montaż elementów wykonanych z drewna. Łączy się je za pomocą gwoździ oraz specjalnych łączników wykonanych z metalu. To właśnie dzięki temu budowa może przebiegać szybciej. Nie musimy bowiem czekać aż cement zwiąże, a beton bądź zaprawa solidnie stwardnieje.

Domy kanadyjskie Mawit – budowa przez cały rok

Wspomniana wyżej technologia sucha sprawia, że domy kanadyjskie Mawit można budować bez względu na porę roku. Tradycyjnych domów wykonywanych technologią mokrą nie powinno budować się zimą. Tutaj tego ograniczenia nie ma, co zwiększa znacząco możliwości.

Domy szkieletowe to dobry wybór, jeśli chcemy szybko i tanio postawić dom. Technologia ta zyskuje coraz więcej zwolenników, którzy doceniają jej zalety.

Kalinowski@chuck.com.pl