Domy drewniane parterowe – czyli co jest teraz w modzie?

Kiedyś budowano domy na wyrost – pnące się w górę, by mogły w nich mieszkać kolejne pokolenia. Z wielu powodów jednak w tej chwili większość osób wybiera i poszukuje raczej domów parterowych, które zapewniają odpowiednią wygodę poruszania się nawet w podeszłym wieku. Jako że większość osób myśli o przyszłości, a swój dom buduje po to, by mieszkać w nim do starości, parterowa przestrzeń wydaje się jak najbardziej rozsądna. Ale w tej chwili rozpoczyna się moda także na domy energooszczędne, ekologiczne – a do takich należą domy drewniane parterowe! Co warto wiedzieć o współczesnych trendach w budownictwie?

 

Ten wygodny parter

Jak już wspomniano we wstępie, domy parterowe są domami przyszłości – budowanymi przez tych, którzy chcą sobie zapewnić wygodę przed długie lata. Brak schodów to również brak między innymi takich problemów, jak dzieci wchodzące na schody – wszystko może zostać rozplanowane na każdej działce, nawet tej wąskiej. Dlatego właśnie współczesne domy są rozległe powierzchniowo, ale nie buduje się ich w górę.

 

Domy drewniane parterowe

Drewno to materiał ekologiczny, który łatwo przetworzyć i które łatwo się rozłoży z czasem, jeśli będzie to konieczne. Moda na ekologię sprawia, że coraz więcej osób interesuje się takimi rozwiązaniami. Niektórym wciąż wydaje się zapewne, że drewniane domy są mniej solidne od innych, jednak w tej chwili buduje się je ze specjalnie wyselekcjonowanych, mocnych gatunków drewna, które w dodatku zostały w specjalny sposób obrobione i zabezpieczone. Nie ma zatem mowy o braku solidności, stabilności, czy na przykład o stratach cieplnych. Domy powinny również być energooszczędne, to znaczy posiadać takie rozwiązania, które zapobiegną stratą ciepła na przykład przez okna czy dach. Biorąc to wszystko pod uwagę, warto spojrzeć na ofertę firmy MAWIT – drewniane domy parterowe to specjalność firmy, która posiada już lata doświadczenia w ich wznoszeniu.

 

Kalinowski@chuck.com.pl