Domowe testy płodności

Kłopoty z płodnością bardzo często bywają początkiem wielu poważnych problemów, które zaczynają się np. od depresji. Pary, które pragną mieć potomstwo, a wciąż nie dochodzi do zapłodnienia, ciężko znoszą przeciwności losu. Powodów przyczyniających się do kłopotów z zajściem w ciąże może olbrzymia ilość. Czasem, są one łatwe do wyeliminowania, innym razem definitywnie uniemożliwiają szanse na zapłodnienie. Badania na płodność powinien przejść zarówno mężczyzna, jak i kobieta. Oczywiście, wizyta u specjalisty będzie niezbędna, jednak proces warto zacząć przeprowadzając domowe testy na płodność.

Test na płodność dla mężczyzny

Najprostszą metodą domowego testu na płodność mężczyzny jest szybki test nasienia. Producent gwarantuje skuteczność przeprowadzonego badania na poziomie 98%, co daje całkiem dokładny wynik. Test na płodność bazuje na szybkim zbadaniu ilości plemników zawartych w nasieniu. Produkty do domowego badania płodności mężczyzn wykorzystują membranę z włókna szklanego, która idealnie sprawdza się do filtrowania plemników. Następnie, zostają one poddane działaniu barwnika, który zmieni kolor nasienia. Im ciemniejsza barwa powstanie, tym większa ilość plemników znajdujących się w nasieniu i wyższa jego jakość świadcząca o płodności. Odczytanie otrzymanego wyniku dokonuje się na podstawie porównania z kartą odniesień. Pamiętajmy jednak, że domowe testy na płodność pomagają zbadać jedynie jeden wariant. Przyczyny niepłodności mogą leżeć gdzie indziej, dlatego niezbędna będzie wizyta u specjalisty.

Badania na płodność u kobiety

Domowe badania na płodność u kobiety mogą przybrać rozmaite rodzaje. Podstawowym testem jest badanie dokonywane na podstawie moczu. Tester należy zanurzyć w próbce na czas ok. dwudziestu sekund. Wynik testu będzie dostępny już po kilku minutach. Pomaga on określić stopień płodności w danym okresie. Większa ilość kresek oznacza duże prawdopodobieństwo zajścia w ciążą, jedna kreska oznacza, że nie jest to najbardziej dogodny czas do próbowania.

Domowe testy, a płodność

Testy domowe, zarówno te dla mężczyzn, jak i dla kobiet, nie stanowią badań, które diagnozują problem zajścia w ciążę. Powinny być one traktowane jedynie jako produkty pomocnicze, które pomagają określić okresową zdolność do zapłodnienia. Ich funkcją jest raczej wskazanie momentu, w którym warto próbować. Jeżeli jednak wciąż nie może dojść do zapłodnienia, testy domowe nie wskażą natury problemu. W takiej sytuacji należy udać się do specjalisty i odbyć profesjonalne badania w klinice http://www.gyncentrum.pl/test-na-plodnosc.

Kalinowski@chuck.com.pl

solárne záhradné osvetlenie audyt seo google https://xann.pl/sitemap