Dobór właściwego stroju narciarskiego

Kiedy rozpoczynamy swoją przygodę z narciarstwem przede wszystkim zastanawiamy się nad doborem właściwym nart. Jest to oczywiście bardzo ważne. Jednak niestety często zapominamy przy typ o właściwym ubiorze. A ubiór narciarski jest tak samo ważny jak same narty.

Ubiór narciarski jest niezwykle ważny. Ma on kluczowe znaczenie dla komfortu jazdy, ale także dla naszego bezpieczeństwa. Dlatego nie można tego temu lekceważy. Same narty to zdecydowanie za mało.

Termoaktywne bielizna dla narciarza

Ubiór narciarski powinno się zacząć kompletować przede wszystkim od bielizny. Musi być to koniecznie bielizna termoaktywna, czyli taka która najlepiej nada się do aktywności fizycznej w zimnych temperaturach. Taki materiał skutecznie odprowadza na zewnątrz powstały pot, a sama pozostaje sucha. Dzięki temu chroni ciało narciarza przed nieprzyjemną wilgocią.

Oddychająca warstwa termiczna

Jej zadaniem jest przede wszystkim utrzymanie odpowiedniej temperatury. Istotne jest także to, aby warta termiczna nie była zbyt ciężka. W innym wypadku jazda będzie po prostu mało komfortowa. Będzie nam za ciężko.

Komfortowa warstwa zewnętrzna

Zadaniem warstwy zewnętrznej jest przede wszystkim to, aby narciarz nie odczuwał negatywnych skutków warunków atmosferycznych, takich jak deszcz, wiatr, śnieg czy niska temperatura. Odpowiednia odzież zewnętrza spełniać musi jednocześnie dwa zadania. Po pierwsze, nie może przepuszczać wiatry czy wody, a po drugie skutecznie musi odprowadzać wilgoć jaką wytwarza narciarz podczas jazdy. Innymi słowy, taka odzież musi po prostu oddychać.

Przydatne elementy dodatkowe

Kiedy mamy już narty i skompletowaną odzież warto pomyśleć także o elementach dodatkowych. Mowa tu m.in. o takich elementach jak opaski, czapki czy rękawice, a nawet skarpety. Do jazdy na nartach nie można bowiem ubrać zwykłych skarpet, które nosimy na co dzień. Muszą być to skarpety wyprodukowane ze specjalnego materiału, który będzie przepuszczał wilgoć i utrzymywał ciepło.

Gdzie kupić strój narciarski?

Aby zakupić ubiór do jazdy na nartach warto wybrać się do renomowanego sklepu z akcesoriami narciarskimi. Tam będziemy mieli możliwość dokładnego przymierzenia i dopasowania wszystkich elementów ubioru. Poza tym osoby początkujące w narciarstwie w takich sklepie zawsze będą mogły liczyć na poradę specjalisty. Sklepy akcesoriami narciarskimi odnaleźć można w Internecie. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać „odzież narty Kraków” i po chwili otrzymali linki do stron www sklepów narciarskich w swojej okolicy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie narty kraków – AGASPORT

Kalinowski@chuck.com.pl