Dlaczego warto zakupić gotowy projekt domu?

Większość osób uważa, że tylko dom wykonany na bazie indywidualnego projektu będzie dobrze dopasowany do potrzeb. Nic bardziej mylnego. Rosnącą popularnością cieszą się gotowe tanie domy, które pozwalają zaoszczędzić znaczącą ilość czasu oraz pieniędzy. Jest to najlepszy wariant dla tych, którzy mają ograniczony budżet. Oczywiście zalet tego rozwiązania jest o wiele więcej.

Fachowe doradztwo

Przedsiębiorstwa budowlane oferujące projekty gotowych tanich domów służą swoim klientom kompleksowym wsparciem. Podczas podejmowania decyzji możemy liczyć na pomoc w doborze projektu do wielkości działki, czy też ilości domowników. Po wysłuchaniu naszych oczekiwań zostaną zaprezentowane nam wszystkie najkorzystniejsze opcje.

W większości przypadków możemy wprowadzić do gotowego projektu drobne zmiany, dzięki czemu budynek nabierze indywidualnego charakteru. Często dotyczy to nie tylko koloru elewacji, czy też innych detali. Być może będziemy mogli nieco zmienić rozmieszczenie pomieszczeń. Niektóre przedsiębiorstwa oferują również odbicie lustrzane projektu, dzięki czemu łatwiej dostosować go do nasłonecznienia działki.

Oszczędność czasu

Gotowy tani dom można postawić w rok. Jak to możliwe? Przede wszystkim stawiając na katalogowy projekt mamy pewność, że skompletowanie dokumentacji będzie jedynie formalnością. Im szybciej to zrobimy, tym szybciej uzyskamy zgodę na budowę. Warto wiedzieć, że wiele przedsiębiorstw oferujących domy szkieletowe w imieniu klienta załatwia pozwolenia, które są niezbędne do rozpoczęcia prac. Jest to sporym udogodnieniem.

W przypadku, gdy decydujemy się na dom modułowy mamy również pewność, że zostanie on postawiony o wiele szybciej niż tradycyjny. Nierzadko wystarczy jedynie pół roku, aby wznieść budynek i doprowadzić go do stanu deweloperskiego. Z pewnością usatysfakcjonuje to osoby, które chcą jak najszybciej przenieść się do nowego domu.

Oszczędność pieniędzy

Gotowy projekt domu jest zdecydowanie najtańszy. Możemy zakupić go za kilka tysięcy złotych. Projekt indywidualny generuje koszty na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych, a więc różnica jest kolosalna. Zaoszczędzoną gotówkę można zainwestować w coś innego.

Warto wiedzieć, że wykonanie dobrego projektu wymaga współpracy wielu ekspertów. W dużej mierze to właśnie dlatego jest on tak drogi. W ostatnich latach coraz więcej osób wybiera gotowe rozwiązania. Mowa tutaj nie tylko o klientach indywidualnych, ale również inwestorach, którzy planują np. budowę osiedla domków jednorodzinnych.

Kalinowski@chuck.com.pl