Dlaczego warto stosować karmy weterynaryjne u zwierząt z problemami?

Karmy weterynaryjne to pokarm dla zwierząt, którego skład jest ściśle dostosowany do przypadłości, z którą boryka się nasz pupil. Karmy te są powszechnie dostępne w lecznicach weterynaryjnych oraz lepszych sklepach zoologicznych. Ważne, aby nie diagnozować zwierzęcia samodzielnie i podawać je tylko i wyłącznie po konsultacji z lekarzem weterynarii, posiadającym pełną dokumentację medyczną czworonoga.

Koty z dolegliwościami układu moczowego

Zdecydowanie w przypadku różnego rodzaju schorzeń pęcherza i dróg moczowych, warto sięgać po karmy weterynaryjne. U kotów piasek oraz kamienie w pęcherzu moczowym zdarzają się bardzo często, zwłaszcza jeśli zwierze je wyłącznie suchą karmę i pije mało wody. Stosując karmę weterynaryjną przeznaczoną dla kotów z różnego rodzaju dolegliwościami układu moczowego, możemy uchronić pupila przed zabiegami chirurgicznymi i przedwczesną śmiercią z powodu niewydolności nerek.

Problemy gastryczne – najczęstszy problem zmiany karmy

Na karmy weterynaryjne często decydują się właściciele zwierząt, które mają wrażliwy układ pokarmowy. Wśród specjalistycznych pokarmów można znaleźć te przeznaczone dla alergików, posiadające w sobie zredukowaną ilość składników, z których są przygotowywane. Karmy przeznaczone dla zwierząt z wrażliwym żołądkiem i jelitami warto podawać również starszym osobnikom, w których trawienie składników odżywczych oraz ich przyswajanie staje się zdecydowanie gorszej jakości.

Gdzie najlepiej kupić karmy weterynaryjne?

Najlepszym źródłem karm są wszelkiego rodzaju sklepiki znajdujące się w klinikach weterynaryjnych oraz dobre sklepy internetowe np. kalinowa.pl. Miejsca te gwarantują, że karmy weterynaryjne są świeże, poprzez odpowiednie ich przechowywanie oraz ich jakość. Kupując na aukcjach internetowych, można co prawda znaleźć karmy tańsze, ale nie mamy pewności czy były one przechowywane we właściwy sposób. Zdarza się, że worki są uszkodzone, zamoknięte lub – co gorsza – w karmie znajdowane są pasożyty. Dlatego ważne jest, aby wybierać tylko zaufane miejsca.

Kalinowski@chuck.com.pl

gallbladdersymptoms.org lamari.pl audyt seo google