Dlaczego Polacy chcą pracować za granicą?

Z roku na rok coraz więcej Polaków, którzy mieszkają na terenach przygranicznych, zamiast szukać pracy w Polsce, wybiera Czechy, Niemcy czy Słowację. Są też tacy, którzy rezygnują z obecnej pracy w kraju, aby zatrudnić się u naszych sąsiadów. Sytuacja ta ma kilka przyczyn. Przede wszystkim należą do nich lepsze zarobki oraz warunki pracy, a także pomoc socjalna.

Polski fachowiec za granicą

Zagranicznym firmom zależy na zatrudnianiu Polaków, dlatego oferują bardzo atrakcyjne warunki – wysoka pensja i premie, płatne nadgodziny, transport do pracy, a nawet hotel, jeżeli miejsce zamieszkania nie pozwala na codzienne dojazdy. Mogą też liczyć na dodatkowe wynagrodzenie, jeżeli polecą komuś znajomemu pracę w swoim przedsiębiorstwie i zostanie on zatrudniony. Pracowników z Polski dzięki takim benefitom stać, żeby odłożyć część pieniędzy, mogą pojechać na dalekie wakacje czy kupić sobie lepszy samochód. Wiele osób chwali sobie też opiekę zdrowotną w Czechach i Niemczech. Jednym minusem są trudności z uzyskaniem kredytu hipotecznego w Polsce. Zobacz oferty pracy za granicą

Polacy są pracowici, szybko uczą się fachu i szkolą język obcy

Zagraniczni pracodawcy to cenią, dlatego w wielu firmach kadra kierownicza uczy się języka polskiego. Korzystają też z polskich agencji pracy, które werbują Polaków do pracy. Dzięki pracy za granicą wielu rodaków stać na godziwe życie, na odpowiednim poziomie. Nie muszą się już martwić, że do następnej wypłaty zabraknie im środków na koncie.

 

Kalinowski@chuck.com.pl

zahradny gril https://xann.pl/sitemap webcrx.pl